Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně PC sestavy okolo 10.000

Zdravím,

chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem stolního počítače. Je pro 10letého kluka, takže něco na práci do školy a samozřejmě ve větší míře hraní. Když bude moc spustit minecraft, myslím, že to bude stačit :D Nesháním nic velkého, rozpočet mám dost omezený. Jak jsem uvedl, ideálně do 10 tisíc.

Zběžně jsem udělal v CZC tento seznam: https://www.czc.cz/2mfngelufij8s9a3ai6gvi6hp7/seznam

Vybíral jsem to pouze na rychlo podle ceny a hodnocení. Počítačům nerozumím na tolik, že bych byl schopný komponenty takto sám sestavit. Proto se ptám zde.

Mohl by mi, prosím, někdo zhodnotit ten seznam? Co je špatně a proč, co není zas tak špatně a popřípadě navrhnout nějakou lepší variantu?
Tuším, že lidem v oboru to bude spíš k smíchu :D v pohodě, počítám s tím.

Díky moc za jakékoliv připomínky a rady.

Minecraft a žrout? :D Já jsem jel MC na 90FPS na 1jadru 2Ghz + 2GB ram DDR2 + NVIDIA Geforce 7600GT (To jsem jel na Windows XP). verze Mc: 1.8.8. Chunky 8 a vše ostatní na low. Nyní mám sestavu 4jádra 2.8Ghz + 6GB ram DDR2 333Mhz + GTX 1050 2GB a jedu MC vše na max 8chunku a jede mi to 800FPS :D a prý že minecraft žere :D

Díky všem za odpovědi. Jak jsem říkal, neumím postavit počítač, tak nechápu to překvapení nad seznamem.
Kdyby bylo možné navýšit rozpočet, nesháněl bych se počítač za 10k, ale za 15k. Bohužel. Vámi uvedené sestavy jsou zbytečně silné. Dle mého tedy.

kpz3: díky za tip, vypadá dobře. To by šlo, když nic lepšího nenajdu.

A ohledně toho procesoru. Sám mám Thinkpad e540 s i5-4200M 2.5 GHz a bez problému GTA 5 na 30 fps. A myslím, že tyto dva procesory se nedají ani srovnat.

Takže jsem něco početl a udělal nový seznam, prosím ještě jednou o kritiku: https://www.czc.cz/2mfngelufij8s9a3ai6gvi6hp7/seznam
A kdyby to šlo, informujte mě, prosím, o důvodu, proč by to nešlo a co je tam za problém.

Ještě jednou, díky moc.