Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router do 2K

Dobrý den, chci kupovat nový Wifi router. Prosím o nějaká doporučení. Cena max 2K.
Podmínkou je USB port.

Děkuji za odpověď.

to že díru opravili neznamená, že tam nejsou další. Kdysi jsem kuchal systém Wl-500g a bylo to tak prasácky seskládané, že jsem v tomto ohledu v Aušus ztratil jakoukoli důvěru. Nedávná díra v FTP serveru je jen potvrzení, že se od té doby nic nezměnilo.

Mikrotik funkci FTP serveru/NASu neumí a umět nebude. USB je tam jen pro interní úložiště, připojení LTE modemu nebo UPSky.

edit: a ještě dodám, že dle mého přesvědčení nemá na routeru nic jako NAS co dělat. Router je brána do inetu, z hlediska bezpečnosti by neměl obsahovat žádné "interní/LAN" zdroje dat.

miluju když kolem projde náhodný kolemjdoucí z živě, doporučí právě asus krám s léta zveřejňovanými bezpečnostními dírami "protože přece má ty ikonky jak seznam", a když svůj výběr nedokáže nijak obhájit jen plácne jinou značku.

tazatel vůbec neuvedl jaký cvrkot na té jeho síťce bude: kolik torrentistů, kolik tupých mobilů s čínskými drivery, kdy ho napadne dokoupit centrální síťový nas pro zálohy/filmy/kamery...

aha, podmínkou je usb. další co neumí sdílet disky.

Nikdo ti nebrání zveřejnit svůj seznam značek a typů co doporučíš jako kdokoli,kdo přispěl k tomuhle dotazu na který se tázající ptal.Co se týče toho asusu tak si na něj nějak nemůžu stěžovat.Všechna pc co jsou v síti tak jsou schované za kvalitním firewallem a tak nějak nejsou vidět zvenčí.Tak se nestyď a dej svůj typ a důvody proč ho má tazatel používat.Cena je jasně daná.

nechápeš nic, nejde o tupou značku, na tu se tazatel neptal, tím zde onanuješ jen ty.
jde o použití toho routeru.
a dík za připomínku "kvalitního firewallu", smysl pro humor je dnes vzácností.

takže ještě jednou a pomalu:
možná sis všiml, že routery se liší parametry, ne jen blbými ikonami v menu.
fak nejsem zvyklý diskutovat s někým, kdo slavně nastavil jeden router.

Zřejmě toho moc nechápeš ani ty.Přečti si ještě jednou otázku tazatele a odpověz na ní přímo než nějaké přiblblé připomínky.Chtěl tip tak ho ode mne dostal.Nikdo ti nebrání udělat totéž s vysvětlením proč daný typ dáváš a jaké má výhody.Co se týče toho asusu tak nebyl jediná značka které se to týkalo(chyby firmware) a ty u něj byly opraveny letos v březnu a týkalo se to možnosti napadaní zevnitř sítě.A tím končím.

Pro tazatele-malý pomocníček v rozhodování.
https://vas-pomocnik.cz/routery/