Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firemne emaily idu do SPAM boxu Gmailu

V poslednych tyzdnoch zistujem,ze sa casto stava, ze firemne emaily (z nasej domeny) idu do SPAM boxu Gmailu. Zaujimave je, ze jednej kolegyni, ktora ma osobnu gmail adresu idu VSETKY firemne emaily do SPAM boxu, ale napriklad mne neide ZIADNY. Podobne je to u niekolkych dalsich gmailovych adries ktore mame odsledovane (v niektorych pripadoch idu vsetky emaily do SPAMu, v niektorych ziadne). Samozrejme, toto sa da odfiltrovat na strane prijimatela tak, aby ziadny email z nasej domeny nesiel do SPAMu. To ale neriesi problem, ked takyto email z nasej domeny sa dostane do SPAM boxu zakaznika. Pozeral som sa trosku na tuto problematiku na webe a zistil som, ze emaily z nasej domeny mozu ist do SPAMu v podstate asi len z tychto 2 dovodov:
- na vsetky emaily, ktore prichadzaju na nasu hlavnu emailovu adresu je nastaveny autoodpovedac, ktory okamzite posle naspat nejaky text o nasej firme, sluzbach, adrese atd
- nase emaily maju v signature emailu dve loga firmy + logo twitteru, facebooku.... cize dokopy je v kazdom nasom emaily minimalne 6 obrazkov.

Myslite si, ze vyssie zmienene dovody (pripadne niektory z nich) mozu sposobovat ze nase emaily idu (niekedy) do SPAMu?
Co mozem ako uzivatel spravit, abi som znizil riziko emailov vyhodnotenych ako spam.

Este by som chcel dodat, ze z nasej domeny neposielame ziadny newsletter, alebo iny hromadny email.
Nasu domenu som tiez nenasiel na ziadnom zozname domen ktore su vyhodnotene ako domeny z ktorych prichadzaju spamove emaily.
Tento problem mame niekolko tyzdnov, predtym sme ho nikdy nemali, nasa domena je zaregistrovana uz dlho (20 rokov +-)
Nemyslim (na 99.999) ze by bol niektory z nasich PC napadnuty a posielal emaily.
NA IP na ktorej je nas mailovy server nie je ziadna ina domena. Ale na IP kde je nasa webstranka je domen pomerne dost (okolo 50)

Ono do spamu ide vsetko, nie len autoodpoved.

Google hovori o danom emaily:
"Why is this message in Spam? It's similar to messages that were detected by our spam filters."

Sranda je ale to, ze ak poslem testovaci email napr. 3 roznym adresatom (vsetci maju gmail), tak kludne jednemu pride do SPAM boxu a dvom nie...