Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi router ma stejnou ip adresu jako Anténa.

Dobrý den, po vytažení WiFi kvůli bouřce jse mi resetovala tak jsem zavolal technika a řekl mi že WiFi má stejnou IP adresu jako Anténa na střeše proto internet padá a funguje jen někdy.
Jenže Tet se mi to stalo znova a pan je měsíc přic.
Nevíte jak to v té WiFi nastavit ? Nemůžu to v nastavení najít.
Mám WiFi Netis WF2411.
Děkuji moc za odpověď :) a přeji hezký večer.

Čo konkrétne nevieš nájsť? Prešiel si celú ponuku nastavení? Ak sa len laicky domnievaš, že to nastavíš bez kýchkoľvek znalostí, tak potom si na veľkom omyle.
Aj keby Ti sem niekto dal kompletný obrázkový návod čo sa kde nastavuje, nie je možné niečo nastaviť, keď nikto nevie aké parametre má sieť v ktorej funguješ...

Od ISP chod co najrychlejsie prec. Ja, ked mam vypadok cez 1h uz sa zakaznici nerozpakuju vyhrazat sa odchodom hoci predtym rok vypadok nemali.
K veci...problem bude v rovnakom rozsahu LAN=WAN, takze musis zmenit IP a LAN rozsah na tom Netise.
Priklad...ak ma ip adresu 192.168.0.1 tak ju zmen na 192.168.10.1, je mozne, ze sa zmeni automaticky aj LAN rozsah, ak nie hladaj nastavenia DHCP servera.