Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno notebook s win7 nebo bez OS

Dobrý den,
prosím o radu ohledně doporučení u notebooku. Poraďte, zda vybrat ntb ještě s w7 (nejedná se ale už jen o doprodej starších typů?) nebo bez OS (doma mi leží nepoužitá krabicová verze w7 Pro 64). Výběr pak zaměřím na Dell případně Asus, cenový limit je 25000 max 30000.
Budoucí uživatel nechce w10, v podstatě se mu ani nedivím - i zde na poradně se neustále řeší nějaké problémy s w10. A upgradovat na 10 může i později.
Děkuji

Zajímavá otázka. Původně jsem chtěl napsat, že určitě bez OS když ho máš doma, ale na novém notebooku ti Win7 nemusí správně fungovat. Těch notebooků na výber bez OS taky moc není a pochybuju, že když nějaký vybereš, bude mít ovladače i pro Win 7. Takže za mě ber s OS.

Dívala jsem se na stránky CZC, Mironet a TS bohemia a nabídka ntb s w7 je mizivá - dell je vysoko nad mým limitem a bez OS je Asus, ale pouze 14". A ostatní značky moc neřeším. Takže on ten výběr s w7 nebo bez OS je asi stejně omezený.
Zřejmě přehodnotím a pořídím tedy ntb s w10.
Jeden technický dotaz - pokud bych přeci jen našla ntb bez OS, tak zda podporuje i ovladače pro w7 najdu na stránkách výrobce?

U sestavení nového pc bude ovlivněn výběr komponentů s ohledem na podporu ovladačů pro použití win7? Nebo bude lepší poslat ty 7 do světa? Zatím se mi nedaří najít vhodný ntb právě bez toho OS a nabídka asi jiná už nebude.

U sestavení nového pc bude ovlivněn výběr komponentů...

Ono sestavit si notebook na přání možné není,je třeba hledat přímo pro daný typ NB,jestli ty ovladače pro Win7 existují nebo ne.

No, řeším ntb, ale jak jsem se zmínila výše, zatím bezúspěšně. A s ohledem na tuto skutečnost a s plánem pořízení pc vznikl druhý dotaz.
Zatím jsem se nezajímala, ale u těch základních desek je větší výběr ještě s podporou w7?

Ono je ještě otázka, pro co jsou ty ovladače opravdu potřeba a co pojede i bez nich. Windows7 už má spoustu ovladačů v jádře (i když linux je na tom lépe, ale tam zase co neni v jádře, tak je téměř ztracené, protože ovladače pro linux poskytuje jen málo výrobců), takže zvukovky, grafárny, síťovky, řadiče disků, usb, prostě běžné komponenty, to všechno by mělo jít samo. Ale tohle se těžko předpovídá, protože skoro žádný výrobce vám to takto na rovinu neřekne.

doma mi leží nepoužitá krabicová verze w7 Pro 64

instalace w7 na novější (=dnešní) chipsety není bezproblémová. jsou to intely 6.generace a novější. (amd to bude mít podobně)
aby nebyla nutná speciální úprava instalačky, měl by ten pc mít sata dvd mechaniku a ps2 klávesnici/myš.

řekl bych, že v běžném ceníku pro koncové zákazníky už sestavy pro win7 nejsou.
prodejce nám takové pc do firmy dodal, protože jich objednáváme více a kvůli zahoření to instalují s příslušným os. kvůli jednomu pc by to nedělali.

:beer: díky za příspěvek, který rozhodl - nové pc nebudu přizpůsobovat OS na úkor stáří komponentů - po neúspěšném víkendovém hledání vhodného ntb s podporou w7 budu tedy hledat ntb s w10 (uživatel si bude muset zvyknout) - a sedmičkám najdu nový domov

Díky za tipy, ale HP nechci - v dotazu jsem zmínila, že pouze dell nebo asus. Sice jsem našla dell na czc ještě s w7, ale za cenu překračující můj finanční limit, který je do 30.000. Na heurece sice vyběhnou nějaké ntb, ale u pro mě neznámých obchodníků bych nenakupovala.
Už jsem rozhodnutá, že budu vybírat ntb s w10.