Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s tiskem

Dobrý den.

Mám takový problém, z kterého nevim jak ven. Pro naši skupinu tiskneme poukázky, dělám si je sám v Corelu 15. Tiskneme to u firem, zabívající se reklamou a tiskem. Vše převádim do PDF aby se to nerozhodilo a tak. Ale výsledný tisk na karton 260g neodpovídá tomu, co je na obrazovce. Barvy jsou strašně přesycený, nebo tmavý. Bohužel ve firmách neví co s tím, ale nemám moc na vybranou, jelikož tu nic jinýho neni. ale nechají si alespoň poradit. Nevěděl by někdo, s čím by mohl být problém. Děkuji moc za všechny rady.

Jak píše už Machr55,je třeba zkalibrovat tiskárnu a monitor.Taky pak záleží na tom,kdo to kde tiskne.Jestli nějaká profi tiskárna,která s tím má zkušenosti,nebo jen nějaká malá reklamka,která to bez úprav pošle na laserovou barevnou tiskárnu.Tam jsou ty barvy syté a jedovaté skoro vždy.Zkuste jim to tedy po dohodě kromě pdf poslat v křivkách přímo v souboru cdr nebo ai.Ať sami porovnají výstup,jestli je to stejné.