Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena PC? Kolik by jste za něj byli ochotni dát?

Chtěl bych vědět přibližnou cenu svého PC. Proto bych byl rád za každou radu, popřípadě když napíšete jaká je jeho možná cena nebo kolik by jste vy za něj chtěli dát.
Nechci ho prodat jen chci být v obraze kdyby se naskytly lepší možnosti.

Procesor - Intel Core i5 4690k 3.5Ghz (4 jádrový)
Operační paměť/karty - 12GB (4 paměťové karty, 2 z toho značky Kingston po 4 GB)
Grafická Karta - Nvidia GeForce GTX 970 (4GB)
Zdroj
Základní deska - B85 - Pro Gamer
Disky - Dohromady úložiště 450 GB (První 300GB a druhý 150GB - rozděleno na Místní Disk C: a Místní Disk D:)

Kromě disků jsou všechny komponenty nakoupeny nové od roku 2015 do dnes.
Jediná starší věc (cca 4-5 let) je PC skříň.
Počítač je velmi tichý, jen pokud hrajete nějaké náročnější hry tak jde trochu slyšet, že ventilátorek pracuje :)
Díky "trubičce" se síťkou natažené od ventilátoru ven z bedny se dovnitř téměř nedostává prach.
Ze zadu je napojení na HDMI a podobné věci jako 4 USB napojení a ze předu další 4 USB napojení. Napojení pro zvuk je ze předu i ze zadu.

Počítač je velmi tichý, jen pokud hrajete nějaké náročnější hry tak jde trochu slyšet, že ventilátorek pracuje :)
Díky "trubičce" se síťkou natažené od ventilátoru ven z bedny se dovnitř téměř nedostává prach.
Ze zadu je napojení na HDMI a podobné věci jako 4 USB napojení a ze předu další 4 USB napojení. Napojení pro zvuk je ze předu i ze zadu.

až na tyhle teleshopingové kecy je podstatný pouze to nahoře, tedy nepíšeš nic o těch discích co jsou zač, počet otáček apod. Zdroj značka, výkon? Ramky nepíšeš opět nic, značku,typ - asi DDR3 že? Navíc je máš podivně seskládaný.
Každopádně já podobnej pc poskládal před 3 lety a nyní bych si o víc jak 15 tis. netroufal říct.

Přišlo mi dobrý říct, že se o pc starám, ale taky jsem si říkal, že to trochu zní jak od Hurst Fuchse :D
Nejsem nějak extra IT týpek, takže o zdroji nevím skoro vůbec nic. Myslel jsem, že u RAMek je nejdůležitější velikost (těch 12GB) k určení ceny, disky jsou oba interní značky Samsung :)
Dík za názor
Ještě bych se jenom chtěl zeptat co myslíte tím "podivně seskládaný", rád bych se něco přiučil.

"podivně seskládaný"

ty 2gb moduly bych z toho vyhodil, jsou tam jako pochybná okrasa.
jestli jde o jediný fyzický disk, měl být uvedený typ (screen z crystaldiskinfo). kdyby to byly nedejbože dva disky, vyhodit oba.
typ zdroje je na štítku uvedený dost velkými písmeny.

až na zdroj všechno vypíše třeba speccy - dá se zkopírovat jako text.

Disky - 298GB SAMSUNG HD322HJ SCSI Disk Device (SATA)
149GB SAMSUNG HD161GJ SCSI Disk Device (SATA)
zbylé 2 RAMky - Type DDR3
Size 2048 MBytes
Manufacturer A-Data Technology
Max Bandwidth PC3-10700 (667 MHz)
Part Number DDR3 2000G
SPD Ext. XMP

Zdroj se podívám později po práci.

adata jsou šmejdy, nerady se snášejí dohromady s jinými značkami (protože mívají parametry často mimo)

2 malé disky zbytečně zvyšují hlučnost - hlavně rezonance v nekvalitních velkých skříních z tenkých profilů. nepíšeš co máš za bednu, snad ne nějaké evolveo.
u více disků je sice k dispozici více nezáviských hlaviček, ale rychlejší odezva asi nebude pozorovatelná.

na hlučnosti se podepisuje i větrák procesoru. celkem si nestěžuješ, tak snad použitelný typ.