Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak upravit formát obrazovky

Dobrý den, včera večer mi najednou přeblikla obrazovka a všechno je teď zvláštně roztažené, jako by byl zvolen špatný formát obrazovky. Ikony jsou jednou tak velké a roztažené do půlky obrazovky, stejně tak vše na internetu. Pokud dám v nastavení větší rozlišení, je vše sice menší, ale jakoby roztažené do délky. Nastavení ohledně formátu nemohu žádné najít.
Máme windows 10 a tato situace nastala z ničeho nic. Najednou jen obrazovka přeblikla a já teď nevím co s tím?
Poradíte prosím někdo?
Děkuji
Renata

Tak to je právě ta hnusárna, která se dělat nemá (předpokládám, že zíráš do LCD a ne na CRT.), pak je to z definice rozmazané. Windows prý i doporučuje cos v reklamách v průzkumníku, to, taky si necháš doporučit?

Nastavení ohledně formátu nemohu žádné najít.

Tomu formátu se říká rozlišení. Na ploše kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit Nastavení zobrazení a tam je rozbalovací nabídka Rozlišení. Pravděpodobně ale nepůjde nastavit vyšší (resp. nativní) rozlišení, než tam je teď a bude nutné reinstalovat ovladač grafické karty.