Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kde v chrome je "Přidat odkaz do záložek"?

Zdravím, mám trapný dotaz na chromium prohlížeč (možná ho to ztrapní), ale má tenhlencten prohlážeč funkci typu Přidat vybraný (označený ) link do záložek?! Tedy že najedu na odkaz a uložím si ho do záložek, ideálně přes klávesovou zkratku. Prostě aniž bych musel dělat zhovadilosti jako otvírat odkaz/ otevírat neschopný správce záložek a pak to tam nějak přetahovat nebo SNAD na to instalovat rozšíření.
Umí to Firefox?

aspon nejaký rozumný prohlížeč, tuším, že tenhle základ snad už umí od verze 5 minimálně. Ale velký průser je posledních 40 ( ! ) verzí, člověk, neví, jak prohlížeč bude vypadat zítra.
Jsou nějaké forky firefoxu, které nejsou zchromovatělé (impotentní download manager, bookmark manager,absence lišty a odděleného search baru, obtížná správa cookies, nepřehledné nastavení)

... A zároveň by šel s dobou (podpora WEBGL2, rychlý JS engine, media api)
... a měl šikovné featury (tlumení zvuku, dobré webtools, věci z opery 12- správa všech listů v stromu po oknech,session manager, css override dle opera 12, bez obrázkový mód , Místní nastavení dle opery12 [redirect, user agent, js vypnutí])

sice na první pohled je utěšující, že je addon na leccos, co bylo vypuštěno z uživ. komfortu, ale pak člověk zjistí, že musí shánět pluginy na 20 věcí, každá věc má 10 pluginů a teď zkoušet, která věc není prolezlá reklamou a je vůbec funkční.