Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Raspberry Pi3 a instalace PHP

Ahoj,

máte někdo zkušenost nebo nějaké ponětí o rozchození webového serveru na Raspberry kde běží už OSMC? OSMC je založeno na debianu pokud se nepletu a proto jsem nainstaloval jako první apache2, což prošlo v pohodě, dokonce pokud si otevřu IP adresu raspberry v prohlížeči zobrazí se mi stránka apache, takže ok.

Pak ale narazím při pokus o instalaci PHP - sudo apt-get install php libapache2-mod-php -y
dostávám odpověď: Unable to locate package libapache2-mod-php

Možná něco přidat do source.list?

Nějakej nápad co s tím? Díky!

• Napis, nebo zkus to pres prikaz pro knihovnu :

sudo apt-get install php5

[TiP] ~ Byt tebou, nainstaluji primo PHP7, které jede na Raspberry podstane rychleji, nainstalovat ho muzes pomoci " aptitude ", které ale predtim zaktualizuj :

sudo aptitude install php7.0

PS : Pred instalaci [PHP], pro moznost pouziti treba WEB, si priprav slozku s pravy, jinak se nehnes a nebudes mit pristup, prava vytvorit|modifikovat soubory :

sudo chown -R pi:www-data /var/www/html/
sudo chmod -R 770 /var/www/html/

• Pro provedeni zkousky jestli PHP funguje (nahled pres http://localhost/), vytvor "index.php", treba s "PHP info" :

echo "<?php phpinfo(); ?>" > /var/www/html/index.php

[:!:DULEZITE ] ~ Nezpomen dle potreby i na instalaci "MyPHP admin" (localhost/phpmyadmin/) :

apt-get install phpmyadmin

Dík,

tam je právě nějakej problém, protože dostávám odpověď:

root@osmc:/home/osmc# sudo aptitude install php7.0
sudo: aptitude: command not found
root@osmc:/home/osmc# sudo apt-get install php7.0
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package php7.0
E: Couldn't find any package by regex 'php7.0'

Tak jsem zkusil jít cestou LAMPu pomocí:

sudo -s
export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive
apt-get update
apt-get install lamp-app-osmc

Což se zdá že prošlo v pořádku.

Bohužel při pokusu o přístup na localhost dostávám chybu ERR_CONNECTION_REFUSED. To je částečně pozitivní, protože to je imho aktivní odmítnutí, takže něco tam svým životem žije. Jen to zkrotit.

Tuším, že bych měl sáhnout do port.conf který jsem zeditoval dle nalezených doporučení někde na webu:

# If you just change the port or add more ports here, you will likely also
# have to change the VirtualHost statement in
# /etc/apache2/sites-enabled/000-default.conf

Listen 8079

NameVirtualHost *:81
Listen 81

<IfModule ssl_module>
        Listen 443
</IfModule>

<IfModule mod_gnutls.c>
        Listen 443
</IfModule>

# vim: syntax=apache ts=4 sw=4 sts=4 sr noet

Takže si nejsem jistý jestli to dává vlastně smysl. Situace se nezměnila

Jak jsem již psal, začal jsem od znova, protože jsem si to celé tak rozbořil, že by asi nebylo jednoduché to dát do kupy.

Současný stav je následující:

Nainstalovaná čistá verze OSMC - na

cat /etc/issue

dostávám odpověď

OSMC: Open Source Media Center \n \l

Nicméně do systému mám připojený NAS pomocí

192.168.0.50:/nfs/TVShows /home/pi/TVShows nfs nouser,atime,auto,rw,dev,exec,suid 0 0

takže se NAS připojuje automaticky po restartu.

Z app store OSMC doinstalovaný Transmission a nastavena složka pro stahování na NAS, funkční.

Pomocí

sudo -s
export DEBIAN_FRONTEND=noninteractive
apt-get update
apt-get install lamp-app-osmc

doinstalovaný LAMP

Teď je teda situace, že se při zadání dostanu

<ip_adresa>

= webové rozhraní OSMC

<ip_adresa:9091>

= webové rozhraní transmission

<ip_adresa:8079>

= uvítací stránka apache

Jsem si to musel trochu rozepsat, abych se v tom taky lehce zorientoval. Teď budu bojovat s tím, jak rozchodit wordpress a dosáhnout toho, aby si mi po zadání IP adresy z venku zobrazily právě webovky.

Bude to imho souviset se sites.enabled?