Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uBlock Origin - jak vložit vlastní javascript kód do stránky? [Firefox 57]

Podle helpky:
https://github.com/gorhill/uBlock/wiki/Static-filter-syntax#scriptinject
by se to mělo dělat například takto:
example.com##script:inject(yavli-defuser.js)
a yavli-defuser.js, pokud není už vložen, vložit do uAssets/filters/resources.txt
viz:
https://github.com/uBlockOrigin/uAssets/blob/master/filters/resources.txt
jenže ve Firefoxu 57 nikde ten uBlock nainstalovaný nevidím a tedy nevím kde upravit ten resources.txt
Nebo to mám rozbalit xpi ublocku, upravit jej a zabalit?
V Chrome to rozbalený normálně je.

Já myslel, že to jde ve Firefoxu povolit tak, aby to vzalo i nepodepsaný xpi, ale asi to jde jen u testovacích verzí Firefoxu. Takže teď asi uživatelský javascript v uBlock Originu (UBO) přidávat nejde (nepočítám-li testovací verze firefoxu). Nechápu proč nepřidají funkcionalitu pro přidávání přímo javascript kódu do uživatelských pravidel, chápu, že v případě externích filtrů by to byl třeba bezpečnostní problém, ale v případě uživatelských filtrů ne, a třeba kdyby se ta funkcionalita nějak extra povolovala a defaultně by byla vypnutá, tak by snad nebyl problém...
A ještě mi tam chybí blokování/editace cookies, což by nevadilo, kdyby byla možnost používat uživatelský javascript, přes něj by se s cookies dalo pracovat.
Ale i tak je UBO nejlepší blokovač, používal jsem ABP, ale UBO je lepší, výhodou je třeba podpora uživatelského css a blokování domén jako hosts, to, jestli se nepletu, ABP neumí. A zablokovat v něm jde fakt všechno co člověk potřebuje.

Z jednej strany napínáš svaly na fórach, že máš všetky brzdy z desiny vykopané, Defender, Firewall, súbor Hosts nepotrebuješ, pritom žadoníš o doplnenie uBlock o skript k zablokovaniu stránok s dlhým názvom.

uBlock má svoju kolonku "Moje filtre" určenú na jej doplnenie.

Editovanie alebo blokovanie cookies je prioritnou úlohou browsera, nie uBlock.

Týmto experimentovaním si akurát fest zbrzdíš svoj prehliadač, celé to snaženie mať rýchly OS, sa minie účinkom. Vylaď systém, obslužný SW, browser a sprav si Image systémového oddielu pripraveného k obnove. Ešte nikto nič na svete lepšie nevymyslel.

Píšeš nesmysly.
Nikde jsem nepsal, že mám vykopaný firewall.
Nikde jsem nepsal, že soubor hosts nepotřebuju.
Ano, řešil jsem pravidlo na zablokování url s dlouhým názvem, ale jen proto, že mi to vytvořené pravidlo nefungovalo a s regulárními výrazy teprve v blokovači začínám. Nakonec mi ale stejně nikdo nepomohl a vyřešil jsem to sám.
Ano, uBlock má kolonku "Vaše filtry", což snad každý ví, stejně jako já, takže nechápu proč mi to píšeš.
Defaultně v browseru (firefox, chrome) se dají trvale zablokovat cookies akorát tak globálně pro doménu. Dají se sice mazat a editovat v nástrojích vývojáře i jednotlivě, ale pouze dočasně. A v uBlock Originu by ta funkcionalita na cookies slušela, stejně jako ta na javascript, popisoval jsem jej na zive než mi to tam smazali, prostě by se vkládal uživatelský javascript ve "Vaše filtry" stejně jako se třeba vkládají css styly, s tím rozdílem, že by to fungovalo pouze tam, protože v externích filtrech by to bylo bezpečnostní riziko, případně by se to povolovalo jako rozšířená volba.
Tímto experimentováním si rozhodně nebrzdím prohlížeč. Momentálně v prohlížečích používám pouze jeden doplněk a to uBlock Origin a rozhodně je pro prohlížení přínosem.
Vyladěný systém mám.
Obslužný SW nechápu co myslíš, každopádně co se týče podobných nástrojů hned tak kdejaký od kdejakých oligofreniků používat nebudu, takže používám tak akorát opravdu nástroj od profesionálů:
VMware OS Optimization Tool
https://labs.vmware.com/flings/vmware-os-optimization-tool
Browser se vyladit snažím, což právě řeším, ale to jsou už jen víceméně detaily...
Image systémového oddílu jsem si nikdy nedělal a nikdy dělat nebudu, pro mě zbytečné. Mně stačí záloha mých uživatelských dat.

aby to vzalo i nepodepsaný xpi

Tohle fungovalo ve Firefoxu do... nějaké verze (možná 42, ale to je jenom odhad). Pak se rozhodli prostě "nepodepsané" doplňky zakázat a zároveň zrušili možnost udělení "výjimky" v about:config. Někde na netu je stránka Mozilly, kde si může každý "podepsat" svůj doplněk, ale to bude mít jen sám pro sebe (pokud si nezařídí nějakou distribuci).

používal jsem ABP, ale UBO je lepší

Já používám oba. uBlock je dominantní, ale někdy je ABP lepší při tvorbě specifických filtrů. Ty filtry si pak přesunu do uBlocku, z ABP je vymažu.

Co jsem si všimnul, tak ve tvorbě filtrů byl možná nejpohodlnější starý ABP do firefoxu, v tom novém jsem si žádné výhody nevšimnul. Tím specifickým filtrem myslíš například co? Každopádně mně osobně je to stejně jedno, já si píšu filtry ručně na základě DOMu ve vývojářských nástrojích prohlížeče.