Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Jak velké SSD

Jak velké SSD byste mi doporučily. Zatím mám v plánu na něm mít pouze Windows 10 a základní programy, jako Skype, Steam, Eset, Word, Excel a pravděpodobně hru CS:GO. Ostatní filmy, hry, data a další bych nechal na HDD 1 TB.

Jak velké SSD?

16%
84%

Je to tak, v době, kdy stálo 120GB SSD 4500 jsem je taky bral, protože na systém a časté aplikace je to naprosto dostačující hodnota s velkou rezervou. Dneska už doporučuju rovnou 240, protože rozdíl cen klesl na stovky (stejný model 1500 a 2200) a poskytuje o chlup víc svobody. Přece jen při 120 GB místa mínus systém už musí uživatel občas přemýšlet, co dá na SSD a co ne. S 240 tam může instalovat všechno mimo her a nemá problém.

Pro nehráče a klikaře :)

Protože, pokud někdo instaluje množství her (byť na jiný disk), řada věcí je natvrdo na céčku (např. Minecraft, všechny Trackmanie), to pak gigabajty jen letí. Naposledy mě takto nepříjemně překvapila poslední série TWD (nesteamácká verze, přímo od Telltale), která do C:/Users natvrdo nainstalovala cca 12GB dat. To už naséře (jde to z domu, už mám steamáckou verzi).

A druhá pro mě zcela neuchopitelná věc je winsxs. Ve Vistách (64/Ulti) na druhém PC to mám rozlezlé snad na 40GB (očištěno o to, co tam jakoby přičítají hardlinky) a tady na W7/Pro to má ještě přijatelných 10giga.

Třetí je na řadě riziko, že při nějakém tom aniversary překopání W10 může instalátor vyžadovat volné místo; cosi se mi vybavuje (W10 nemám, NB s ním jsem dal mamince), že to jednou snad? chtělo 20 giga volného místa..

Pár dní zpátky jsem koupil tablet s Windows 10, zapnul jsem ho, vyskočilo, že to chce aktualizace, tak jsem ho připojil na wifi a nechal. Zabralo to 30 GB - stahování kolem 5, pak to vynuceně dělalo bod obnovení, rozbalovalo to aktualizace, nainstalovalo a v ten moment jsem měl na disku zálohu + instalačky aktualizací + systém včetně nainstalovaných aktualizací.

• Sice hezké, ze nekdo vystací s 120Gb, ale kupovat SSD nebo M.2 s tak malou kapacitou je zcela zbytecné a vic nez rychlejsi Start PC a vyhozené peníze z neho mit nebudes.
* Chce to alespon 256Gb aby ti na neho vlezly nejaké programy (hry) které chces zrychlit, at jde treba o rychlejsí nacítaní map, scén ve hrách, nebo pruchod interface v programech (SW).