Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám problém s HDD diskem.

Disk 320GB Western ,je naformatovaný v NTFS,vytvořené oddíly 1-3. V systém XP prcuje normálně, v systému Win 2000 načte jen místní disk bez oddílů hodnota 0 BG. Po přeformatování ve Win 2000 je ochotný zobrazit maximálně 132 GB.
Díky za informaci. Georg

myslim, ze u W2K je to jiz od SP3, ale SP4 je bezny a potrebny standard...

Jinak nevim, jak je to s verzemi NTFS, ale kdyz jsem mel NTFS z W2K, tak pri instalaci XP to chtel instalator neustale preformatovavat, ze je verze NTFS stara... Hlasku si vsak presne nepamatuji. Mozna je to i tvuj problem...

Po instalaci SP4 se VZDY aktivuje bigLBA. Neverim, ze jsem mel nejakou hypergalaktickou "espectyrku" ;-). Prozil jsem s dvoulitry pet let (oficialne zakoupenymi, pouze s SP2) a reinstalil to mnohokrat. SP3 48bit podporuje, pouze je nutno premluvit registr (souhlasim, ze je lepsi nacpat primo SP4, ale kdyz v te dobe existuje jen SP3...).

Je mozne ze ta zmena v regisroch bola integrovana v nejakych novsich instalackach W2k+SP4 alebo co, ale nespoliehal by som sa na to, nech to radsej v registroch nastavi tym toolom.
Pocul som o pripadoch W2k (a urcite tam bol SP4 kedze to bolo pred 2rokmi) kde sa po zaplneni prepisal zaciatok disku.

tazatel - pokusné morče - by mohl sdělit jaký servicepack má, a jak je na tom s nastavením biglba

ale málokdo má instalačku s integrovaným sp4, zakopaný bill bude nejspíš zde. mimochodem: nižší nainstalovaný servicepack než sp4 je napůl sebevražda, nejdou nainstalovat proti blasterové a protisasserové záplaty.

protože na žádné předchozí komentáře jsi nereagoval, pravděpodobně ses ani neobtěžoval zkontrolovat jak jsi na tom se zapnutím biglba/jaký mají w2000 servicepack. jen jsi na ten oddíl pod w2000 kopíroval data tak dlouho, až přerostly nějakých 130gb a začaly přepisovat znovu začátek disku.

ehm, proč se tu teda ptal, když bylo pod tvoji úroveň si přečíst odpovědi? mohl jsi teď mít data i funkční w2000.
na druhou stranu tě nikdo ani násilím nesmí nutit používat mozek. takže jsi svobodně vlastním jednáním přišel o data.

mILÝ KAMARÁDE Brum , Brum. Děkují ti za podporu kterou jsi mi projevil.Výsledek je ten ,že: Wim 2000 i přes veškerou snahu Pack 4 zapnutí bigla, není schopen pracovat "SPOLEHLIVĚ" Tak vám všem moc děkuju a přeju vám hodně ůspěchu do dalších let. Díky G.O.

Win2k SP4 je asi najspolahlivejsi OS aky MS kedy vyrobil. Skor by som povedal ze tam mas problem s HW, alebo nejak tie Win2k boli uz dosahane. Dnes je ale lepsie prejst na XP SP2, nielen kvoli tomu ze velke disky tam funguju na 100% bez hrania sa s registry, ale kvoli tomu ze kopa SW dnes potrebuje kdejake hovadiny z XP SP2.

tolik díků snad ani nebylo třeba.
jsem už za hafo let zvyklý, že uživatelé nemluví pravdu o všem co udělali/neudělali, a věřím jen tomu co skutečně uvidím na vlastní oči.

takže: ten 250gb disk je vytvořený pod jakým systémem? jsou na něm teď nějaká data? tj. je možné ho vytvořit a naformátovat pod win2000? (nepředpokládám že je to win2000 systémový disk, první servicepacky měly limit na bootovací disk snad 4-8gb, víc u w2000 skutečně nemá smysl)
250gb disk je sata? máš v tom případě aktuální verzi sata ovladačů pro win2000?