Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace HP MFP M277dw na Windows Vista 32 bit

Při pokusu o instalaci SW ovládačů HP M277dw na Windows Vista (32 bit) se vždy po načtení instalačního programu zobrazí chyba s doporučení restartu PC a znovu provedení instalace nebo kontaktování HP. Podle specifikace HP, by měly jít nainstalovat ovládače a skenovací aplikace dokonce i na XP. Nesetkal se s tím někdo a neví řešení?

PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY
Disk CD dodávaný spolu s produktem obsahuje software pro následující operační systémy:

- Windows® XP, 32bitový (aktualizace SP2 nebo vyšší) – pouze základní tiskový ovladač, ovladač skeneru a skenovací aplikace
- Windows Vista, 32bitový – pouze základní tiskový ovladač, ovladač skeneru a skenovací aplikace

Zatím ne, jelikož tam tam je jenom nějaký základní PCL.6, ale je novější a je speciál na M277 nebo je tam univerzální pro HP s PCL.5, PCL.6 a PS, který je starší, takže nevím, který nainstalovat. Také jsem z popisu nepochopil, jestli tiskový ovládač zprovozní i skener, jelikož samostatný ovládač skeneru tam nikde není.

Takhle vypadá výsledek pokusu o instalaci z CD:

[80467-hp-m277dw-error-png]

Tak nakonec stačil stáhnout a spustit tiskový ovládač PCL.6 pro M277, který se po spuštění ukázal být prakticky shodný s instalačním programem na CD, akorát s tím rozdílem, že normálně fungoval i na Windows Vista. Nainstaloval jak ovladače, tak i pomocné programy na skenování a rozpoznávání písma. Po spuštění nejdříve zkolaboval s hláškou, že nemůže vytvořit složku, ale po opakovaném spuštění s administrátorskými právy již instalace proběhla naprosto korektně.