Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s přístupem k registrům

Zdravím,
nedávno jsem koupil hru r6 siege, hra až do ted jela naprosto v pohodě, ale najednou začala padat, event viewer hlásí toto.
Na internetu jsem hledal řešení, našel jsem přepis registrů. Když se o tento přepis snažím, tak mi windows zakáže přístup - Access is denied. viz video https://www.youtube.com/watch?v=0_4lQ6upDqE&feature=youtu.be
Chci se zeptat vlastně v čem je problém a jak oba tyto problémy vyřešit ?
Díky za případnou pomoc

tuším že "nt authority\system" je účet služeb trvale běžících pod windows. moc mi nejde do hlavy, co s tím má společného nějaká hra a proč chce při startu modifikovat nastavení.

hra má problém nejspíš s poslední aktualizací win10 ("creature update" či jak tomu říkají), po které nemá přístup k parametrům nastavení .dll, které má odteď jen trusted installer.
kdyby to tak bylo, problém je ve hře.

dovolí ti to zeditovat toto umístění? (potom restart)

HKEY_CURRENT_USER\CLSID

Něco podobného se mi už taky podařilo vygenerovat v Protokolu systému Windows.
Jestli to má nějakou spojitost s problémem v tvé hře netuším, u mě to žádný viditelný problém s ničím nedělalo.
Osobně jsem zkoušel toto:
https://shauncassells.wordpress.com/2015/09/28/windows-10-event-10016-fix-the-application-specific-permission-settings-do-not-grant-local-activation-permission-for-the-com-server-application-with-clsid-d63b10c5-bb46-4990-a94f-e40b9d520160-and-a/
a nepomohlo.
Netuším jak řešit tvůj problém.
Každopádně mně tomu klíči v registru práva nastavovat jdou.
Pokud tobě ne, tak prostě zkus spustit regedit ne jako správce, ale jako trustedinstaller, třeba touto utilitkou:
http://krakatoa.www3.cz/download/RunAsTIplus_x64.exe
(soubor na tom linku tak za +- den smažu, jestli tomu souboru nevěříš, klidně můžu dát zdroják a můžeš si ho zkompilovat sám)
spustíš, zadáš regedit, potvrdíš a pak to okno klidně můžeš zavřít, ten regedit bude spuštěn jako trustedinstaller.
Jestli chceš hard core radu, tak tu hru spusť jako trustedinstaller touto utilitkou :-D stačí tam zadat celou cestu k exe i s exe té hry v uvozovkách a odentrovat (je to klasický cmd spuštěný jako trustedinstaller) a třeba ti pak pojede :-D.

Ale já vím, co je to HKCR.
Pokud chci já zapisovat tak zapisuju do těch dvou klíčů, co jsi uvedl.
Jenže ono funguje i zapisování do HKCR, v tom případě se to zapisuje do HKLM\SOFTWARE\Classes.
On uvedl změnu oprávnění v klíči HKCR, neřeším jestli je správné řešit změnu hodnot přes HKCR nebo ne, prostě tam měnit oprávnění jdou a dokonce i zapisovat jde, já to ověřil i na tom jeho klíči, což jsem i napsal:
"Každopádně mně tomu klíči v registru práva nastavovat jdou."