Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit jar soubory

Zdravím,

začal jsem se učit programovat v java a vcelku hned na začátku jsem narazil na problém.
Nepodařilo se mi zkompilovat program zapsaný do poznámkového bloku, tak jsem našel na netu stránku, která program zkompiluje a nabídne ke stažení v jar.
Jenže jar mi nelze spustit, i když jsem stáhnul vše z netu, co mám mít. tzn. Java Development Kit, který mi stejně k ničemu nebyl, a 64 bit javu pro Windows.

V reálu dvojkliknu na jar a nic se nestane. Nelze spustit ani přes příkazový řádek. Tak zdravím a snad mi pomůžete.

Při nainstalované javě se spouští stejně jako třeba ods nebo txt (spustí se asociovaný program a v něm se soubor otevře).

Proto je velmi důležité jestli je v počítači java, viz hned první odpověd

Kdyz spustis konzoli a napises

java -version

a odentrujes, tak to vypise co?

od toho jestli bude výsledkem např.:

java version "1.7.0_131"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea 2.6.9) (7u131-2.6.9-2~deb8u1)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 24.131-b00, mixed mode)

nebo chyba se odvíjí další postup.

P.S.: Pod šifrou konzole se skrývá příkazový řádek (v linuxu terminál), to je tak jediné, co mě napadlo, proč jste to ještě nespustil