Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení staré grafické karty s televizí (VGA,RCA-> HDMI)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se nedá někde sehnat kabel kde na jedné straně bude samice HDMI a na druhé samec RCA a VGA, popřípadě samec HDMI + samice - samice HDMI. Moje grafická karta se rozbila a musím ji nahradit starou, která má výstup jenom VGA (přenáší pouze obraz). Původní HDMI kabel od televize je vedený za skříněmi, takže by bylo složité televizi nanovo propojovat ještě s cinchem, aby uměla přenášet zvuk. Redukci z VGA na HDMI už mám, ale je mi k ničemu. Snad mě chápete, jde mi jen o to abych nemusel televizi propojovat s cinchem přímo. Díky za odpověď ;-)

Ona je to redukce HDMI-VGA, jenže typický user vnímá tok dat perverzně obráceně, tj. ze zobrazovadla do zdroje, tudíž nechápe, že to zapojeno opačně fungovat nebude (nechápe, že pasující konektor neznamená zaručenou funkčnost)