Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 Nano nebo RX Nitro+ 580 4GB

Jak už z názvu vypovídá, rozmýšlím se nad koupí jednou z těchto grafických karet. Tabulkově i v některých testech, zvláště pak ve vyšších rozlišeních, je výkonnější R9 Nano, ale i tak jsem na vážkách. (Ceny, za které je mohu koupit jsou přibližně stejné)

• Jestli jde o Nano Fury (4Gb) tak proc ne, jednu Fury pouzivám a nemá problém RX@580 predbehnout tak jako GTX@1060 (celkove vykonem je okolo, nebo kousek pod GTX@1070, dle hry a rozlisení), podivej se poprípade na RX jaké technologie tento novejsí chip prinasí, jestli nic co by te zajímalo tak ...

Prosimte hovno mu bude kolabovat, o kompresing texture jsi jiz slysel, nebo o pametích HBM na kterych je Fury postavené..?
* Az u 4K textur muze pocitit prehlcení, 8Gb mu jsou k nicemu kdyz nemá pro 4K taky zbytek PC, tak jako 4K monitor nebo 4K HDR TV, CPU.

Mám monitor 1920x1200. O 4K zatím neuvažuji, už jen proto, že na tohle rozlišení bych musel koupit monitor okolo 40 palců, protože jakýkoliv rozměr pod tuto hodnotu je na to rozlišení zbytečně malý. Co jsem se díval na testy, tak R9 Nano je ve vyšších rozlišeních lepší, než u standardního 1080p, a jsem ochotný překousnout i pískání cívek.