Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompakt do 3,5k pro otce

Ahoj,
vybírám kompaktní fotoaparát pro otce a byl bych rád za vaše rady, tipy, názory. Otec je začátečník a nemá ambice se fotografii více věnovat, tudíž ocení spíše jednodušší ovládání. Limit jsem stanovil cca do 3 500 korun a samozřejmě bych chtěl v dané kategorii co nejvíce zábavy.

Po několikahodinovém hledání se mi podařilo vybrat dva hlavní kandidáty na koupi. Osobně se mi asi více zamlouvá Panasonic, ale výklopný displej ani Wi-Fi nejsou vzhledem k otcovým preferencím nijak zásadní. Obrazová kvalita bude podobná?

https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/sony-cyber-shot-dsc-w830/
https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/panasonic-lumix-dmc-sz10/

Co byste vybrali vy? Případně máte nějaký jiný tip?

Předem mockrát díky za doporučení.

Na běžné focení je jedno,kolik Mpix to má,jestli se pak snímky budou prohlížet na monitoru nebo tabletu a tisknout 10x15cm,stačí fotit na 5-8MPix.
Optický stabilizátor je výhodou,pro časté focení vnoučat i předblesk pro potlačení červených očí.