Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prohlížeč - jakou náhradu za pomalý Chrome?

Ahoj.

Mám otázku ohledně prohlížeče. Vlastním netbook Acer D260, je to sice starší kousek ale na cesty jsem s ním spokojený.
Jen mě trápí jedna věc, pomalý chrom. Uvědomuji si, že už je to starší železo. Ale windows 7 32bit na tom jede svižně, jen se mi
seká prohlížeč. Žere strašně CPU. Zkoušel jsem stáhnout staré verze chromu, ale nepovedlo se mi to.

Neporadil by mi někdo fakt jednoduchý, nenáročný prohlížeč? Nebo jak to jinak vyřešit?

Děkuji :)

Změna nicneříkajícího předmětu, původně: Prohlížeč (host)

Vtipalek, vubec nic ten tvuj "novy" Firefox neresi, Chrome je stale rychlejsi a pametove mene narocny.

---

Tazatel: moc to neporesis, proste to chce lepsi hardware.

Zkus teda jeste QupZilla. Je to asi nejrychlejsi, ale hodne spartanske a obcas neco nemusi fungovat, protoze vyvojari dnes vyviji hlavne pro Chrome.

Edit: A co antivir tazateli, mas? Protoze jestli jo, tak ho odinstaluj a pobezi vse rychleji.

Antivir mám. Ale jen ten systémový od windowsu. Jiný jsem tam neinstaloval.
Zkoušel jsem tam mít chvilku i Linux, ale ono to nic nezmění na tom prohlížeči no... Celkově systém jede dobře. Jen ten procesor stojí za ho...no.

Zkusím ten prohlížeč co jsi říkal :)

Jo systemovy antivir je OK. Zkus tu QupZillu, ale pokud nic tak asi opravdu zadna pomoc.

Mimochodem, mam nejaky stary notas a vyladil jsem si tam minimalisticky linux, takze system na to jak je to stare, paradni rychlost, ale zadny prohlizec se mi nepodarilo rozbehnout. Ceka to treba 10 minut a pak to zkape. Je to proste realita, ze web je hrozne narocnej na vykon a na starem zeleze moc nechodi.

Pokud chces prohlizec zalozeny na Chrome a rychlejsi, pak Comodo Dragon.
Pri instalaci nezapinej ty moznosti jako jejich bezpecne DNS apod.
Po instalaci pak vypni doplnky od Comoda.
Je to prohlizec, zalozeny na stejnem jadre jako Chrome´, ale podstatne rychlejsi s mensimi naroky na pocitac.

Sorry jako, ale tohle proste neni pravda!

Co to je podstatne rychlejsi? Recnicka otazka, protoze jsme asi oba (a mozna jedinni) tento prohlizec zkouseli a o kolik je rychlejsi, o 10-15%? Vic ne. Mimochodem presel jsem na Vivaldi a je to podobne rychle, nicmene nedoporucuju, protoze zase takova vzdalenost od Chrome tam neni a pokud se mu seka Chrome, i vsechny ostatni budou stat.

Hlavne usmolený, usopleý, Chomajzl. To je mi len browser, vhodný radiť lamám, ktoré si nedokážu vyladiť W7, aby im šliapala sedma, ako raketa aj na podpriemernom HW.

Kdejaké pomyselné rýchlosti, predháňačky, kto má doma silnejšieho fotra. Samé hovadiny od porovnávania s Vivaldi, Opery, Palermá, California_Jam apod. Všetko mám rokmi a dávno otestované pritom objektívne radím skutočným fajnšmekrom, jedine prehliadač zn.: Firefox od Mozilla - nemá chybu v rýchlosti, stabilite, bezpečnosti hlavne ak fičí na vyladenej W10 x64 1709. Dá sa ešte dnes aj s Windows sedmou namútiť hodne vody, ale chce to ovládať aspoň základy OS.

Nemel nesmysly, uz jses tady dost provarenej, tak se neztrapnuj jeste vic.

On ma netbook s puvodnim Atomem, na tom nikdy nic poradne nechodilo, to je slabsi hardware nez stolete Pentium III. Neni proste vzhledem k narocnosti webu mozne, aby se na tom nejaky prohlizec respektive webove stranky nesekaly.
Firefox verzi 57 prisel o vetsinu doplnku, takze docela bez sance odparat z prohlizece veskere grafiky, videa a dalsi zbytecnou komunikaci. Jedinne by mohl zkusit Pale Moon a do nej uBlock, RequestPolicy, NoScript, Better Privacy, Ghostery a odpalkovat vsechno co se da. Nicmene tuhle radu tazateli nedavam, protoze Atom nema dost vykonu ani na provoz tech doplnku, takze si stejne nepomuze a bude se to sekat a doplnky to v podstate jeste zhorsi. Tady opravdu neni co radit.

Ten clovek co dela QupZillu ji stavi na web-kitu a nic rychlejsiho neni, ale stejne si myslim, ze ani ten nepomuze, proste vymenit hardware, blba rada, ale jedinna mozna.

Acer Aspire One D260

naprosto zoufalá mrdka, vhodná nanejvýš pro win xp.
pravděpodobný cpu: Intel Atom N455 ... Instruction Set 64-bit

neobtěžuju se hledat, jestli k tomu acer nabízí 64bit ovladače, protože to je hloupost.
tento shit věnuj nějakému servisákovi na diagnostiku.
pro 64bit aplikace si kup repasovaný notebuk za pár tisíc s normálním procesorem a 4gb ram.

jenže jestli ti jde jen o aplikace typu office / internet / fotky, pak je lhostejné kolika-bitové jsou programy na stoláku - tvoje data mají pořád stejný formát.

Tak dneska jsem se dostal opět k zmiňovanýmu Atomu D525,2GB RAM a XP....jako chrome tam lítá nejrychleji z těch co šli ještě nainstalovat na XP,Maxthon třeba nic moc a FF je úplně v hajzlu ten poslední co tam byl 52 tuším ,se dá říct že sotva fungoval to se mě stalo ještě dřív u šváry kdy na ntb XP byl FF nefunkční a Opera pak Ok.