Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amd vs Intel

dobry den chtěl bych se zeptat který z těchto procesoru je lepsi AMD RYZEN 5 1600 nebo Intel Core i5-8400 na hrani her dekuji

Castecne ma fallon pravdu, navic na blbou otazku blba odpoved.

Na GTX1080Ti jsou oba ty procesory nedostatecne a karta se bude flakat. Na GTX1060/6 bude rozdil mezi procesory v prumeru okolo 2 FPS a tudiz je to v podstate jedno, ktery procesor koupi.

---

Souhlasim v odpovedich, ze Intel i5-8400 je na hry lepsi, nakonec je i novejsi, R5 1600 vysel v kvetnu, i5-8400 vysel pred mesicem. Diskutuje se, ze by v prubehu jara mel vyjit RyZen+ a patricny model nahrazujici R5 1600 by mel byt o neco lepsi nez i5-8400. Takhle to pujde pradepodobne porad, ale v zasade neprohloupi ani s jednim.

Oba jsou to skvělé procesory, podle mě stejně výkonné, ani u jednoho neprohloupíš. Rozhodoval bych se podle momentální ceny a podle toho, jakou GPU a další HW k tomu narveš. Měl bys to tu vypsat a zkušenější ti jistě poradí.

AMD - a než začneš prskat, tak i řeknu proč ;-). Protože AMD má mnohem lépe propracovaný "životní" cyklus - do stejné desky můžeš postupně dát i různé generace procesorů, podle toho, jak se daří vývoj (takže relativně nejlevnější možnost upgrade). Intel v současné době hledá cestu, kudy z konkurenčního boje, a řeší to tím způsobem, že ke každé generaci procesoru potřebuješ i desku, takže jsi náhle cenově někde jinde, a v případě pokusu o upgrade musíš řešit kombo CPU/deska.

Jenže tazatel se ptá na výkon ve hrách kde je na tom Intel líp krapek,ale jinak je to + - na stejno i cenou,všechno kolem je pasé ,AMD podpora soc do příchodu DDR5 (2019) S těmahle CPU Upgrade nebude zapotřebí hodně dlouho takže to ohánění se tím je defakto jenom o tom když skape MB u Intelu nic víc,mě tu šlapou prkna starý 10 let třeba .:-)

Víceméně souhlas, až na to, že cenově to je úplně jinde. Pod Intel je třeba drahá deska Z370, AMD si vystačí s B350 (což je rozdíl minimálně litru, v případě nejlevnějších modelů v nabídce cca 1500Kč). S rozdílem cen mezi CPU se celkový rozdíl šplhá už k 2 tisícům, a to nejsou zrovna malé prachy.