Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky.

Chci vyměnit ZD-MB. Na HD mám Windows XP. Musím přeinstalovat Windows? Na HD mám licencované programy a při reinstalaci o ně přijdu. Poradí mi někdo?
Děkuji za odpověď.
Jirka

Vymenil som základnú dosku aj procesor, na HDD mám operačný systém XP prof. sp3.
Všetko funguje ako predtým, (bez preinštalácie)takže neviem kde očakávaš problém.
Stále nechápem prečo by si musel preinštalovať OS.
Podla mňa nemusíš.

Chcelo by to napisat povodnu ZD a novu ZD.

Pri vymene zakladnej dosky (ked su neni identicke) sa doporucuje nova instalacia OS,
V Tvojom pripade (licencované programy) sa to moze podarit, ked nemenis platformu CPU (Intel/AMD) a doska ma aspon podobny chipset (napr. Intel vs Intel, nie VIA, nVidia)

Aj ked Ti to nabehne, tak predpokladam, ze nova doska ma inu zvukovku, sietovku ... Treba odobrat stare ovladace (na povodnu dosku) a nainstalovat nove zo stranky vyrobcu dosky. Zacni ovladacom zakladnej dosky (chipset).