Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repas pc

Zdravím,

zvažuju koupi toho repas pc:
https://www.pocitarna.cz/zakladni-pocitace/lenovo-thinkcentre-m82-mini-tower-2/

Je to v té ceně dobrá volba?

Byl by určen na domácí použití, k přehrávání filmů včetně full hd, youtube včetně full hd,
práce s office.
Z her jenom stařičký FarCry1.

Výstupy to má vga a displayport.
Zvažuju propojení s monitorem i televizí zároveň - monitor přes vga, tv přes redukci displayport-hdmi,
stejný obraz na obou zařízeních.

Mohlo by to takhle fungovat správně?

Nebo by byla vhodnější redukce displayport-2x hdmi - něco takového?
https://www.czc.cz/premiumcord-adapter-displayport-2x-hdmi-rozsireni-zrcadleni-obrazu-4k-2k-30hz/224930/produkt?gclid=EAIaIQobChMIh8Hauqvn1wIVOCjTCh2bcwXuEAQYASABEgJV9fD_BwE

děkuji

Ta cena je přestřelená. Na filmy a internet asi ok.
Rozhodl bych se podle základní desky (ta se mi nechce dohledávat), co umí.

Na aktuální hry ale zapomeň. Staré by tam mohly šlapat.
Co jsem si sestavoval sestavu (ale sám) po jednotlivých komponentech, tak má vyšší výkon a parametry za méně peněz.

Díky za názor.

O aktuálních hrách jsem ovšem nic nepsal.
Cena je včetně legálního os W7.

Žádné starší vhodné komponenty doma zrovna nemám,
nejlepší by byla sestava včetně OS s nějakou zárukou.

Prostě hledám něco levného s W7 pro uvedené použití.
Nejlépe v Brně.

Zajímá mě ještě ten zdroj.
Je tam 280W FSP280 40EPA HK380 16FP PS

Nevím jestli je v případě poruchy zaměnitelný za jiná běžně prodávaný.

Jak na to propojení s televizí?

děkuji

Díky,

ovšem to je pc skoro za desítku,
navíc tam musím dát W10,i kdybych je za těch pár stovek někde sehnal...
tomu se snažím prozatím vyhnout,
Pro plánované použití by mi stačil nějaký bazar - repas s w7 do 5000,
pokud možno s nějakou zárukou.

ten hp compaq řady 6000 je z bláta do louže - úplně stejná potíž se zdrojem a s deskou jako lenovo.
ty značkové krámy jsou dobré, dokud fungují, oprava či upgrade spíš nejde.
samozřejmě: za 2500 to svou práci odvede, lepší než noname bastl s hnusnou rezonující skříní z tenkých plechů.

Jak to tak vidím, tak v obchodech jsou jen repasy značkových pc.
To znamená v podstatě skoro vždy výše uvedený problém se zdrojem a deskou.

Na té počítárně je ovšem rok záruka a nikde není psáno,
že by to nemohlo vydržet dýl.

Když tedy chci pc se sedmičkama za málo peněz,
co by se dalo doporučit - s ohledem na výše uvedené?

Žádoucí by byla nízká cena (tak do 4500 max) a rozumná kapacita disku - alespoň 320 - 500GB.
alespoň 4GB RAM

Další alternativou je už nový pc.

díky