Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DDR4 - max frekvencia 2133mhz?

Dobrý deň, mám jednu otázku, prečo mi ide maximálna frekvencia ramiek iba 2133mhz?
Vlastním: Patriot Viper 4 (2x4GB), ktorá ma frekvenciu pamäte 3000mhz ale mne v biose piše, DRAM Frequency: 2133mhz. S biosom neviem robiť vôbec, aj taktovať procesor sa bojím.

MB- MSI B30 PC MATE

Ďakujem za pomoc, bol by som rád, ak by mi to niekto vysvetlil normálne, nie ako profesionálovi.

ORXpnaJ.jpg

PS: BIOS je aktualizovaný na najnovšiu verziu.

Výrobce základní desky uvádí:

1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ 3200(OC)+ Mhz

To OC znamená overclock, česky přetaktování. Buď to takhle nech, nebo nastuduj manuál k základní desce, píšou tam o Advanced DRAM Configuration, X.M.P. atd.