
Sestava - dotaz a porada :)
Ahoj / Dobrý den,
dokopal jsem se konecne k updatu nebo spis prekopání celeho pc.. Potreboval bych jen poradit, jestli to co jsem vybral je OK :) Skřín, Hdd a zdroj pouziju co mam a investuju do nove zakladni desky, processoru, ssd a grafiky.
Zatim mam nakoupen Ryzen 5 1600 + Zakl. desku + pouziju Case + hdd 1.5 gb + evolveo zdroj 500w coz by melo stacit.
Vybral jsem to takto :
Zakl. deska
https://www.czc.cz/gigabyte-ax370-gaming-k3-amd-x370/216547/produkt
Procesor :
https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600/209974/produkt
Grafika :
https://www.czc.cz/asus-radeon-dual-rx580-o8g-8gb-gddr5/213832/produkt
nebo
https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-ftw-gaming-6gb-gddr5/216883/produkt
Operacni pamet :
https://www.czc.cz/patriot-extreme-performance-viper-4-8gb-2x4gb-ddr4-3000/177052/produkt
SSD :
https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-250gb-basic/164760/produkt
Case ktery uz mam dyl : https://www.czc.cz/zalman-z9-plus-cerna/85890/produkt
Zdroj ktery uz mam dyl : https://www.czc.cz/evolveo-500w-bulk/225553/produkt
Díky za nazory a doporuceni :)
Jeste mam dotaz jak je to dneska s Windowsama ? Koukal jsem ze stojej furt kolem 3000 coz se mi davat nechce.. ale nasel jsem spoustu stranek, ktery prodavaj jen licence to staci ? A jak se to pak instaluje staci vypalit jako ISO ?
Diky,
V.
Win se dá legálně stáhnout z netu, to znamená tohle neřeš. Jinak dodám, že Win se dá instalovat z hdd, flešky, dvd.
stáhnout ano ale nebude mít klíč, takže 30 dní používáí a pak konec
• Protoze uz to neni 90? (3 mesice)
[TiP] ~ Popripade pro dalsich 30dni navic spustit "consoli/jako spravce" a zadat (teoreticky by slo doji az k 120 dni ) :
* Prikaz na obnoveni lhuty 30 dni muze byt pouzit jen 3x.
Muze se hodit :
• Zobrazeni doby do konce doby evaulace :
• Zobrazeni doby do konce zkusebni doby :
JezekHIFI:
.
• Také jsem pro koupy PC nahace bez OS a nechat uzivatele volnou volbu zkusit vice OS az pak premyslet o zakoupeni nejaké licence, jak vsude osazovat Windows a prosazovat praktiky marketingovych dealeru