Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s pripojením

Dobrý deň,asi pred týždňom mi vypadol net,žltý trojuholník s výkričníkom dolu v ikone siete.Nepomohlo ani vytiahnutie trafka čo napája router a znovu zapojenie.Po kliknutí na riešiť problémy mi vyhodilo hlášku server dns isn't responding.Nechal som to tak,zavolal som svojmu internetovému poskytovatelovi,poslali technika.Len neviem čo zrobil bo som nebol doma len rodičia,že mu to trvalo cca 5 min

wifi nebo lan kabel dostávají od stejného routeru stejné dhcp nastavení. (kolega se ptal spíš na připojení k providerovi)
když má router na wan vstupu vadné dns, předává to dál všem připojeným pc/mobilům.

nové "public dns" můžeš otestovat u sebe, dají se ručně měnit.
http://www.intechgrity.com/wp-content/uploads/2012/06/setup-dns-windows.jpg?x52859
a restart.

kromě providera mají na chybnou funkci dns vliv jednak viry, které si nastavují přesměrování kamsi do ruska, jednak dnešní špatně fungující antiviry, to bývá mnohem častější případ. (záleží na názvu přesném antiviru, který tazatelé většinou nedokáží opsat)