Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku Win 10 ntb

Zdravím,
vím, že tu někde odpověď už nejspíš bude, ale bez tak se zeptám znovu.

Potřebuji nastavit Režim spánku. Mám ntb od Lenova, s Win 10 Home. Dokud tam byla předinstalovaná kopie, fungoval režim spánku normálně, tj. po zavření krytu ntb usnul, po otevření krytu se rozběhl bez mačkání tlačítka, zrovna na přihlašovaní k účtu ve Win. Po čisté instalaci Win 10 Home mám následující problém, po zavření krytu ntb usne, když otevřu kryt třeba po 5 minutách, normálně se probere, zobrazí se přihlášení k účtu, ale jakmile nechám ntb zavřený delší dobu, např. hodinu a více, po otevření krytu se nic neděje, musím ntb klasicky zapnout tlačítkem (on/off) a najíždí od začátku (boot). Prolezl jsem Režim spánku už několikrát a už jsem zoufaly, netuším, co kde změnit.

Díky za rady.

Zřejmě za to může chybějící power management utilita od Lenova.
Po krátké době se probere, protože nejde do hibernace, ale pouze do spánku. Tohle můžeš ovlivnit v nastavení napájení - co se děje po stisku tlačítek, po jaké době se počítač uspí/hibernuje atd.