Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odišla grafická karta?

Zdravím, touto otázkou by som sa viac menej len chcela uistiť či mám naozaj grafickú kartu v ntb K.O.

Pri hraní hry mi odrazu vyskočila tabuľka s nejakým problémom s displejovým zobrazením alebo niečo podobné (už si presne nepamätám), musel nasledovať tvrdý reset ntb a po spustený sa mi počítač niekoľkokrát sám vypol a pri poslednom raze mi vyskočila aj BSOD. Po ďalšom reštarte mi windows prestal rozoznávať nezdieľanú grafickú kartu Nvidia (akoby v ntb ani nebola). Pri pokuse o update ovládačov mi vypísalo, že nebol nájdený kompatibilný hardware. PC funguje ďalej s integrovanou intel grafikou. Znamená to teda, že je tá Nvidia hardverovo poškodená alebo sa to dá ešte nejako inak preveriť? Nechcem zbytočne volať na support dell-u. Vďaka za vaše rady.

Ano. Jak píše Host nade mnou.

Jen doplním informace, ono to vypadá na opravdu odpálenou externí grafiku.
Sám mám notebook s odpálenou "externí" grafikou, naštěstí s nahraným BIOSem, který
umí vybrat grafiku, a to jen tu interní (Intel).
Takže notebook funguje relativně v pohodě dál.

To je jen takový návod.
Bohužel notebook (můj) má dva výstupy HDMI a VGA a ten HDMI nefunguje, protože je napojený přímo na "externí" grafiku.
VGA však funguje.

Ďakujem za odpovede

Diagnostický test mi toho moc nepovedal (moc sa do týchto vecí nevyznám čiže som ani nevedela na čo presne sa vo výsledkoch testu zamerať).

Notebook je ešte stále v záruke, dnes som volala do dell-u a zajtra mi prídu vymeniť celu základnú dosku, čiže hardware-ová chyba.

Teraz mám však ešte jednu otázku - ostane mi HDD nedotknutý a budem ho môcť po výmene dosky používať ako doteraz bez nutnosti preinštalovania windowsu?