Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekvalitní obraz u videí

Zdravím,
mám problém u přehrávání videí, ten obraz je prostě nechutný a to při jakékoli kvalitě... Lze to hlavně vidět u černé při pohybu. Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuji.

ZOTAC GTX 1080 Ti AMP Extreme
Asus ROG PG278QR

Screen zde.

Toto je zrovna screen z YT videa(1440p), ale dělá mi to i stažené a puštěné v přehravači(VLC). Dělá to i u obrázků... Černá a její okraje, jsou čtverečkované a tak různě do šeda vyblité. Prostředí Windows a hry jsou však v pořádku.
Edit: Monitor a Nvidia Control panel jsem nastaveny na výchozí, zkusil jsem i vyměnit DisplayPort za HDMI kabel, stejné.