Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIDNOWS BIOS

Ahojte, po preinstalovaní widnowsu 10 (obvnova systemu na vyrobne nastavenia) mi začal notebook hadzat bluescreen po novom to mi pise smutneho smajlika :( a nieco taketo : your pc ran into a problem and needs to restart CODE: CRITICAL PROCESS DIED, tak som si stiahol win 7 iso hodil ho na USB spravil z neho BOOT flashku a neviem ako sa mam dostat do instalacie windowsu, same od seba mi to nechce nabootovat a v BIOSE neviem moc narabat, notebook sa vzdy zapne vyhodi blue screen za 30 sekund sa akože vyrieši problem (nacitavaju sa percentá a potom sa vypne a stale dokola to robi) dakujem za akukolvek radu.

niesom odborník na pc ani notebooky, ale preinstaloval som už vela krat windows a nie len tieto nové widnwosi autoamtizované ale aj staršie XP, môj nazor je len že treba preinštalovať windows a notebook by mal byť ok, možno sa mylim a fakt sa tam niečo pokazilo.

Nevadí, že máš pradeda mašinu. Pokiaľ je v 99% poriadku HW reťazec, choď do toho sám, doma na kolene, usadený nikým nerušený v pohodlí hlbokého, zamatového kresla vybaveného ušiakmi v prípade, ak by ti hlava blembala na strany od nudy.

Stiahni si ISO W10 podľa bitovej verzie a edície, vyrob z ISO bútovačku na externom médiu a si za vodou.

Chce to najprv použiť nástroj Diskpart.exe - clean a potom spustiť inštalátor desiny.

Nič jednoduchšie na svete neexistuje pre slušného, pracovitého, poctivého, spoločnosťou prevychovaného občana s IQ 100.

v biosu může být zapnutý fastboot, s tím se win7 nenainstalují.
může být blbě udělaná boot flashka. rufus znáš?
http://www.servispckupka.cz/vytvoreni_instalacniho_disku_s_operacnim_systemem_rufus.php
(ale w7 jen tak na nejnovější hw nenainstaluješ, o hw nepíšeš nic)
bsod: zřejmě ti chybí nainstalovat základní ovladače k tomu tajnému hw.

ad nadpis dotazu:

WIDNOWS BIOS

viz hned první odpověď: odnes to někomu kdo tuší co dělá.