Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Start systému vyskočilo "CPU or Memory changed"

Dobrý den,

před pár dny mi při spuštění PC vyskočilo hlášení "CPU or Memory changed", ačkoliv k žádné změně hardwaru nedošlo. V konečném důsledku to pro mne znamenalo, že každý srtart PC byl asi o minutu a půl zpožděn. Jakoby tam chyběl impuls k okamžitému načtení systému.

Postupně jsem zkoušel clear CMOS, předělat RAM do jiného portu a zde se mi podařilo zjistit, že pokud nechám pouze jednu 4gb RAM v portu číslo jedna, tak systém funguje normálně. Tudíž jsem se domníval, že druhý 4gb je vadná. Koupil jsem proto rovnou 8gb s tím, že všechno bude ok.

Jenže omyl - nejenom, že sysém opět načítá dlouho, ale už nepomohlo ani ponechání původní funknčí 4gb ramky v portu číslo jedna. Opravdu nevím, v čem by mohl být problém. Nějak si nemyslím, že by bylo možné, že jsou všechny 3 ramky vadné. Ono totiž když pominu ten start, tak po načtení systému všechno klape perfektně.
Změna předmětu, původně: Start systému (karel)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Třeba se jenom zbláznil počítač, s tímhle si dokáže poradit sovětský člověk:

Зайдите в БИОС, раздел ОС - пункт CPU Memory Changed Detect [Enabled]* (по умолчанию), поставьте в Disable. Потом клавишу F10, сохранить и выйти.

Tohle nastavení mívají třeba některé MSI desky, namátkou nějaké_písmeno97 PC Mate.