Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem matlab - dělení devíti

Dobrý den,
pokouším se v Matlabu napsat jednoduchý program, ale moc nevím jak na to. Cílem je abych zadal nějaký interval... a Matlab mi vypsal čísla, která jsou z toho intervalu dělitelná devíti.

Neporadil by mi někdo prosům jakou mám použít funkce?
1. určitě tam bude cyklus
2. použiji funkci mod
3. jakou fci použít aby mi Matlab řekl, že zrovna toto číslo je dělitelné devíti?

Děkuji

Takhle to dopadá, když někdo chce programovat, aniž by se naučil a pochopil algoritmizaci problému.
Načrtnu postup:

1. Číslo = začátek intervalu
2. Zbytek = Číslo MOD 9
3. když Zbytek > 0, pak Číslo = Číslo + (9 - Zbytek)
4. cyklus dokud Číslo < konec intervalu
5.   vypiš Číslo   (pozn.: toto číslo je dělitelné 9)
6.   Číslo = Číslo + 9
7. konec cyklu

Určitě by se to dalo postupovat i jinak, tohle je jedna z možností.

Tak tak, základem každého programu v libovolném jazyce je algoritmizace problému.

Jen tak pro zajímavost speciálně pro matlab se to dá vyřešit i bez explicitního cyklu, zkusím naznačit

cisla = prvni:posledni;%středník nezapomenout, jinak se vypíšou, platí i pro další řádky
vyber = mod (cisla,delitel);
.....nyní vyhledat nulové výsledky, to se mi nechce hledat, už musím končit (funkce find s příslušnými parametry něco jako indexy = find(...))
..... a vypsat podle indexů nulových zbytků
disp(cisla(indexy))
.....nebo někam uložit
hlcisla = cisla(indexy)