Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdil mezi GTX 1060 3gb a 6gb

Ahoj, mam takovy dotaz. Chci si pred vanoci koupit notebook a rozmyslim se mezi HP OMEN 15-ce003na a MSI Leopar GP62 co me ale zarazi je to ze oba maji grafiku Nvidia GeForce 1060 ale u notebooku od HP je napsano ze graficka karta ma 6gb a u MSI je napsano 3gb muze mi prosim nekdo vysvetlit proc to tak je ? Ja myslel ze pokud jde o stejny typ karet tak je to vzdy stejne. Diky za pripadnou odpoved a hezky den vsem ?

Co jsem se docetl na netu, tak notebookove GTX1060/6 a GTX1060/3 jsou uplne stejne jako desktopove. To znamena, ze i na notebooku je ve verzi 3GB o 10% mene vypocetnich jednotek, proste vse je stejne notebook i desktop.

Rozdil desktop a notebook grafik je v "power limitu", nevim jak to pojmenovat cesky, ale proste jestli do desktop karty lze pustit 150W ?, tak notebookova ma myslim omezeni 75W ? (priblizne nejsem si ted uplne jist, ale cca tam ten rozdil je polovicni).

Srovnavaci testy urcite jsou.

Co se tyka toho stejny rozdilny. Tak je to stejny az na ten power limit, ale ten je docela zasadni, pri polovicnim napajeni nemuzes ocekavat stejny vykon. Ten notebookovy sice neni polovicni, ale je o dost nizsi. Nicmene lepe to nelze, notebook by to neuchladil, takze pokud je pozadavek na notebook, tak neni co resit. Pokud by se nekdo rozhodoval notebook vs desktop, tak samozrejme desktop.

Aha:

desktop GTX1060/6 ma 1280 cores

desktop GTX1060/3 ma 1152 cores

Teda i notebook GTX1060/6 ma 1280 a GTX1060/3 ma 1152.

Oni vsak tvrdi, ze nejaky nespecifikovany notebook mel GTX1060/3 1280 cores. Neverim tomu, protoze nenapsali jaky, teoreticky to mozne je, ze nekdo vzal klasickou GTX1060/6 a dal ji jen 3GB VRAM, ale meli teda napsat co to je za notebook.

A docetl jsi se ze by mela mit stejne?

Ja nasel jedinnou informaci, ze jsou notebook stejne jako desktop vyjma power limitu. Vychazim teda z toho a v testech vychazi take 3GB notebookova varianta hur, takze bych povazoval za logicke, ze ta informace je spravna. V podstate bych i uvital plnou GTX1060 s 3GB VRAM, mohlo by mi to na notasu stacit a pokud by tam byla sleva oproti notasum s GTX1060/6, tak by to bylo pekne. :-)

Dam podotaz, protoze resim podobnou vec: kvalita notebooku HP Omen???

Vsichni vime, jak nekvalitni ma HP v posledni dobe vetsinu veci ne jen notebooky. Neni rozumne se vyhnout i rade HP Omen nebo ta je jeste OK?