Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení home PC

Ahoj,
prosím o zhodnocení (poměr cena/výkon) a doporučení případné alternativy pro tyto stroje (posílal mi kolega abych se na ně kouknul)

https://stolni-pocitace.heureka.cz/hp-prodesk-400-g4_1qn58es/#
https://www.alza.cz/alzapc/alza-topoffice-i5-ssd

Když jsem prolézal Alzu, dostal jsem se v podobné konfiguraci někam na 16800 a níže. Zaměnil jsem W10pro za W10Home (PRO doma nemá smysl)

I5-7500
Asus Prime H270-Plus
Kingston 8GB
Seasonic 520 Evo
Intel 545s 256GB
SilentiumPC Brutus M10
Windows 10 Home 64bit
+- 16 900

Chtělo by to také přidat 1TB interní HDD na ukládání dat (+1250,-).
Co se týče Ryzenu, ten nemá integrovanou grafiku a o to by to bylo ještě dražší.

Prostě takovou normal sestavičku pro internet, ukládání fotek a jejich úpravu. Žádné hry.

Děkuji

Jo souhlas s kozakl.

Jedno je HP a druhe s deskou H110, ani jedno zadny zazrak a srovnani se sestavou uvedenou nize kulha na obe nohy.

Win10 Pro je docela dobre i pro doma, moznost odlozeni aktualizaci, ale nic zasadniho.