Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posúdenie herného notebooku

Prosím o posúdenie nasledujúceho herného notebooku (pre 12 r. synovca ) z hľadiska hrateľnosti súčasných najpopulárnejších hier.
Ja som odporúčal stroj s aspoň GTX 1050Ti 4 GB a HDD so 7200 ot/min. Neviem, či ten model, ktorý je predbežne vybraný, obsahuje SSD 128 alebo 256 GB... Myslím, že 256 GB.
Cena 1 150 €
Je grafická karta nVidia GeForce 950M a 5400 otáčkový disk problémom?

Asus F550VX DM587T, čierny
Operační systém:
Windows 10 Home

Procesor:
Intel Core i7–7700HQ
frekvence 2,8 GHz, turboboost 3,8 GHz
4 jádra

Displej:
15,6" HD s LED podsvícením
rozlišení 1920×1080 px

Operační paměť:
16 GB DDR4

Pevný disk:
1000 GB HDD, 5400 ot.
128 GB ? 256 GB SSD

Grafická karta:
NVIDIA GeForce GTX 950M
4GB GDDR5

Komunikace:
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth 4.0

Optická mechanika:
bez mechaniky

Klávesnice:
česká
TouchPad s podporou vícedotykových gest

Webová kamera:
ano

Zvuk:
Integrované reproduktory a mikrofon
technologie SonicMaster

Čtečka paměťových karet:
Ano

Rozhraní:
1× USB 2.0
2× USB 3.0
1× HDMI
1× VGA
1× Sluchátka/Mikrofon combo
1× RJ-45

Napájení:
4 článková
44 Wh

Nebrat!

Sam ted vybiram herni notebook, nespecham na to a hlavni problem jsou finance, protoze bych moc chtel notas s GTX1060 (notebook). Ten vykon je paradni, ale penez je to moc.

Levnejsi a porad super volba je notas s GTX1050Ti 4GB (notebook), na hry stale dost dobre. Jenze neni to o tolik levnejsi a kdyz uz, tak si rikam, setrit na ten lepsi.

No ale ted nemam penize ani na ten, GTX1050Ti 2GB nepripada v uvahu, protoze 2GB uz je dnes vzhledm k moznostem te grafiky malo. Takze pak je treti uz docela levna volba poridit GTX1050 (notebook), zde uz se da uvazovat i o 2GB grafice, protoze stejne nebude mozne hrat nove hry na plne detaily.

A i oproti posledne jmenovanemu je GTX950M takove vyslovene sumitko. Vzdyt GTX1050 (notebook) v nekterych hrach prekonava i starsi GTX970M.

Co se tyka zbytku pozadovanych parametru notasu:

Procesor by mel byt HQ, muze byt jak i5-7300HQ tak i7-7700HQ, druhy jmenovany je lepsi, ale na notebookove hry staci i ten horsi.

Pamet staci 8GB RAM.

Disk idealne 256GB SSD + 7200ot HDD, ale to se moc sehnat neda, takze staci i pouze 7200ot HDD nebo minimalne 128GB SSD + 5400ot HDD.
Nikdy nebrat SSHD.

Ne, vzdy je nejlepsi velke treba 1TB SSD a dat na nej vsechno, jenze to vyrobci nevedou.
Druha nejlepsi a uz realna moznost u tech drazsich je 256GB SSD na OS + nejhranejsi hru a na zbytek 7200ot HDD.
Pak existuje i 128GB SSD na pouze OS + 7200ot HDD.
Pak bych volil pouze 7200ot HDD na vsechno.
A asi nejhorsi ale stale nejak pouzitelne je 128GB SSD na OS + 5400ot HDD na zbytek. Tim jsou vybaveny levnejsi modely.

Nebrat SSHD, protoze hodne nespolehlive a nebrat pouze 5400ot. HDD i na OS, to uz je velmi line.

Sorry, trocha sa vzďaľujeme od témy...
Nejde o zdieľanú strarostlivosť o dieťa a čo sa ceny týka, požiadavka znie na herný notebook s nejakou perspektívou a tam už stroje pod 1000 € nezoženieš a o žiadnej veľkej perspektíve pri súčasnom vývoji hier sa nedá hovoriť, najmä keď nastupuje virtuálna realita, na ktorú už ani tento stroj nemá parametre...
Okrem toho, použitie herného notebooku nie je výlučne len na hry. Je to proste investícia, keďže bez slušnej výpočtovej techniky si dnes outsider.
Ako sa hovorí, "nie som dosť bohatý na to aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci", keďže už dlhšiu dobu sa s ďalším notebookom uvažovať tak ľahko nebude...