Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CMS: Joomla nebo Drupal?

Mám zaplacen hosting a chystám se na něj nasadit nějaké CMS, ale nemohu se rozhodnout mezi Drupalem a Joomla!. Slyšel jsem, že prý Joomla! nějak zatěžje server či co. Je to u nové verze pravda? Chci se vyvarovat pozdější migraci a proto se ptám. Hledat jsem použil, takovýto dotaz položen nebyl. Prosím pomozte :)

Úplně stejné dilema jsem řešil před dvěma měsíci. Oba jsem letmo vyzkoušel na lokálu a nakonec jsem sklouznul k Joomle. Důvody nebyly až tak zásadní: Moje chudá angličtina (ta je vlastně zásadní) - u Joomly mi přišla bohatší česká podpora (k Drupalu ale teď vyšla knížka v češtině). Pak bych řekl, že má i lepší podporu na běžném tuzemském hostingu. Co se týče té "zátěže" serveru, tak to je opravdu hodně závislé na konkrétním hostingu. Teď to mám na station.cz a připadá mi to v pohodě, zkušební provoz jsem měl jinde a to bylo výrazně pomalejší i když taky vyhovující. Výběr hostingu je u CMS vůbec dost důležitá a často mi přišlo že i choulostivá záležitost. V diskusích na Joomlaportal je tohle téma věčně žhavé.