Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ikona panelu nVidia v oblasti hodin nejde trvale vypnout

Lze to sice ukončit (buď přímo na ikoně, nebo v Ovládacím panelu nVidia), ale (asi) po každém spuštění programu, který používá grafickou kartu (pokud vím, tak hlavně hry, jinak to nevyskakuje), se ikona trvale usadí u hodin a musím ji znovu vypnout.

Zkoušel jsem nainstalovat jiné ovladače, ale chová se to stejně. Na netu jsem našel, že se to prý dá řešit přístupovými právy ke složce nVidie v ProgramData (přidat uživatele Everyone a nastavit oprávnění), ale tohle taky nezabírá. Má s tím někdo zkušenost? Není to žádná katastrofa, ale já z toho mám nervy nadranc. :-)

Systém Windows 7, sestava je za přezdívkou.

[80575-panel-nvidia-jpg]

Řešení:

Vypnul jsem obě tyhle služby a ikona se už nevrací.
To je sice řešení, ale on se teď nedá spustit ten ovládací panel nVidie (NVidia Display Container LS - což mi nechybí).
Já to označím jako vyřešené. Dík za spolupráci.

387.92 Win7 64

https://forums.geforce.com/default/topic/526052/nvidia-taskbar-icon-gone-/

Pise tam:

1. run REGEDIT from start menu
2. Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\NVTray and change "showinsedona" from 0 to 1 and save.
3. Go to nvidia control panel under the DESKTOP section there should be "show notification tray icon.

Ja tam vubec to NVTray nemam. Zalohuj ten klic a bud to zmen opacne z 1 na 0 nebo ho potom smazni (ten klic NVTray) a restartuj PC, uvidis jestli to nezmizi, jak u me.

Pro ty, kteri jsou zdeseni, ze nemaji v systray nvidii tady odpovida nejaky clovek, ze tu ikonu odebrala nejaka nova aktualizace Geforce Experience.

https://www.youtube.com/watch?v=ElUmEh375GE

Ja to GE nepouzivam, ale mam to nainstalovane, tak treba proto. Jak jsi na tom? Kdyz tak to muzes spustit, ono by se to melo po startu automaticky aktualizovat a po restartu PC by mohla byt ikona pryc. Respektive myslim, ze je to nahrazeno ikonou GE, ale tu jsem nejak odstranil. Nevim uz kde, jestli sluzbu, registr nebo uloha po spusteni, ale nekde jsem smazal nacitani GE po startu OS.

GE nemám ani nainstalované. Já mám právě opačný problém. Mi ta ikonka nechybí, ale přebývá. :-)

Poslední kartu jsem měl R9 380, tam problém nebyl. Ale nVidii jsem měl už i dřív, ale tohle mi to nikdy nedělalo. Prostě jsem to v nVidia panelu zakázal a nebylo co řešit. Ještě bych mohl zkusit reinstalovat ovladače grafiky na tu tvoji verzi, ale to se mi zrovna moc nechce. Ono to vypadá, že nVidia špízuje v počítači a čeká, až se použije nějaký program, který vyžaduje její grafiku a okamžitě aktivuje tu ikonu u hodin.

Ještě zkusím projít Služby.

Podle me to neni verzi ovladacu, ale tim GE. Diky tomu, ze ho mam nainstalovane, ta ikona zmizela, nahradila ji ikona GE. A protoze GE nespoustim, tak nemam zadnou.

Bezi mi ve sluzbach:

NVidia Display Container LS
NVidia LocalSystem Container

a koukam, ze si uz zase NVidia nasla cesticku jak si spustit telemetrii:

NVidia Telemetry Container.

Sycaci. 3-[

Ta ikona v systray je proste natvrdo spojena s conrol panelem nvidie, coz je ta sluzba NVidia Display Container LS, takze tim, zes to vypnul ses zbavil jak control panelu, tak ikony. Pokud control panel nepotrebujes, tak asi neni co resit.