Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC není v síti vidět ani nevidí jiné počítače mimo media servery

Dobrý den,

po cca dvou měsících jsem si přenesl svůj PC k rodičům kvůli nakopírování fotek do NAS úložiště. To v síti najednou nevidím (předtím bez problémů), vidím tam pouze media servery z mého PC, televizi a ten NAS.

Z jiného PC si ani svůj PC zobrazit nemůžu, občas problikne, ale hned zmizí. Zkusil jsem snad už všechno co jsem kde našel, nic nepomohlo. Zkoušel jsem se i připojit do domácí skupiny toho druhého PC, ta se mi zobrazila, akorát jsem se k ní nepřipojil a teď mi jí to nezobrazuje vůbec.

Vypínal jsem i antivir, firewall, bod obnovení bohužel z doby před dvěma měsíci nemám.

Každopádně jsem s PC za tu dobu žádné velké věci nedělal, používám ho jen na běžné aplikace, doma mám bezdrátové připojení a jen tenhle PC, takže tam jsem žádné sdílení nikdy neřešil.

Děkuji za rady.

prostě si ten síťový disk nasdílej ručně, nebo si vytvoř zástupce jednou pro vždy:

net help use
net use x: \\ip.adresa\síťový_disk /user:nějaký_správce jeho_heslo /persistent:no

ta naska má snad pevnou adresu, ne dhcp.
na prohléhnutí sítě co kde je použít nějaký ip-scanner.

tvůj výpis "ipconfig -all" v té nové síti dává smysl? na internet se odtamtud připojíš?

Ten má pevnou, tady jde o to že nevidím přes průzkumníka žádné PC v síti, stejně tak jako ten NAS, vidím jen media streamy, ostatní zařízení (televizi), ale ne žádné PC, ten pes musí být zakopaný jinde než ve sdílení oněch zařízení když odjinud se do nich připojím bez problémů, stejně tak jako před nějakou dobou z tohohle PC.

vypínal jsi "antivir". pokud to byl náhodou některý z krámů od avastu, rovnou ten shit odinstaluj.
sken sítě jsi neprovedl. ping na nasku taky nic?
jestli píšeš z té nefunkční sítě, dhcp ti nastavilo konfiguraci dobře, aspoň něco.
když už si hraješ na věci jako homogroup, mohl bys zkontrolovat, že windows nenastavily "veřejnou síť".
psal jsem ti syntaxi pro mapování disku, neudělal jsi nic. pusť si aspoň help z prvního řádku.

Antivir jsem vypínal, stejně jako firewall a žádná změna. Mám tam ten essentials.

Přes prohlížeč se připojím, ping taky bez problémů.

Síť mám nastavenou jako domácí, to jsem taky několikrát zkoušel měnit, i nastavení v rámci sdílení a taky žádná změna.

Po zadání příkazu z první rady mi to napsalo že síťový název nelze nalézt

net help use

na to jsi nemohl dostat odpověď, že síťový název nelze nalézt. to je nápověda, podle které modifikuješ své konkrétní podmínky:

net use x: \\ip.adresa\síťový_disk /user:nějaký_správce jeho_heslo /persistent:no

pokud jsi to přesně takto zkopíroval do příkazového řádku, dostaneš diplomek za humor, ne za inteligenci.

jestli antivirem myslíš msse, ten se neplete do síťové komunikace, jeho vypínání je zbytečné.
když jde ping a nefunguje sdílení ani služba computer browser - máš windowsí firewall, nebo něco doinstalovaného?

nedomácí síť: to jen tak změnit nejde, když už se tupé windows pro něco rozhodly, leda přes registry. (mohlo se něco od w7 změnit, ale málokdy k lepšímu)

REGEDIT4

; To Set Unidentified Networks to Private (Work) Network Location
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\010103000F0000F0010000000F0000F0C967A3643C3AD745950DA7859209176EF5B87C875FA20DF21951640E807D7C24]
"Category"=dword:00000001

po restartu má nabídnout výběr nové sítě.

Mám windowsí firewall.

Nicméně dnes byl posun takový že se nainstalovaly nové aktualizace Windows a v síti už vidím i jiná zařízení - nicméně můj PC stále vidět není.

V pokročilém nastavení sdílení je položka zapnout sdílení souborů a tiskáren která je vyplá, pokud jí zapnu, uložím nastavení a vrátím se zpět tak je opět vyplá.

Nemůže to mít souvislost?

na mě to působí, jako by tam byla ta jejich "veřejná síť".
není na ten pc poštváván nějaký vychytralý čistič (ccleaner, systemcar, vizír)? tam sice jde zkusit oprava systému přes "sfc /scannow", ale obvykle to nepomůže a je nutná už jen nová čistá instalace.