Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neinstalovatelna karta

Synator kamosky si skladal PC, teda nechal si ho niekde zlozit a volal mi, ze mu nejde grafika.
Pozeral som cez TV a naozaj grafiku som nenaistaloval ani ja, cez dodane cd prebehne instalacia dodanaheodriveru asi na 20% (inak ten driver ma 3.6GB!!! lol;o) a potom chce restart a tak dokolecka, Win 10 pri update zisti, ze ide o Nvidiu 1060, ale ovladac pre nu nemohol z dovodu chyby zaviest a ovladac od Nvidie stiahnuty zo stranky sa spusti a po chvilke zahlasi, ze nenasiel ziadne zariadenie splnajuce podmineky kompatibility.
Win je z neznamych zdrojov, ja osobne som sa s takymto problemom este nestretol, odporucil som mu skusit original Windows zatial.

- Windows 32 nebo 64Bit?
- 3Gb je krapet moc na DRVR.
- Ovladac Win 10 GTX@1060 : WHQL@353.62|Windows 10
* Ovladac spustit jako SPRAVCE

[TiP] ~ U pretrvani problému kompability nebo podpisu, zkuste dezaktivovat Secure BOOT - "OFF" (BIOS).
* Nebo dezaktivovat podpis ovladace :

bcdedit /set testsigning on

[UPOZORNENI]: V nekterych pripadech je zapotreby zacit instalaci Geforce Experience ktery sam automaticky zvoli verzi ovladace a nasledovne ho stahne a nainstaluje.
GeForce@Experience na stahnuti : https://www.nvidia.com/en-us/geforce/geforce-experience/
* Verifikace instalace chipsetu.

[UPOZORNENI]: V nekterych pripadech je zapotreby zacit instalaci Geforce Experience ktery sam automaticky zvoli verzi ovladace a nasledovne ho stahne a nainstaluje.[/quote]
To som skusal hned ako prve, ale chcelo to Javu a po instalacii Javy to zase tvrdilo, ze Java tam nie, ani po restarte tak som siel rovno na ovladac konkretny.[quote]

Možná záleží na tom, jakou verzi Javy tam má. Jednu dobu (možná to ještě trvá) byly problémy s 64 bitovou verzí a doporučovalo se instalovat 32 bitovou i do 64 bit operačních systémů. Ale nVidia Experience jako takové přece vůbec nepotřebuje a Java v PC taky nemusí být nainstalovaná. A že by ta instalačka ovladače skončila kvůli "nekošernímu" systému, to se mi taky nezdá.

Ano som si isty, pisal to setup spusteny z cd, ovladac od msi 3650MB, zvysny bordel som odklikol, ze nechcem. Tiez som cumel ako puk.
Edit: Inak mohlo ist o preklep zo stranky vyrobcu grafiky (MSI), takze v skutocnosti mohlo ist o 365MB ovladac a ta 0 im tam len tak usla.

Ovládač nemá 3.6GiB ani s obslužným SW pre Muskovu rachejtlu smerom na Mars, nejaká blbina na kvadrát.

Nahoď základné generikum pre všeobecné ovládanie GK z inf a cestou; IObit Driver Booster PRO 4.0.rar (key si schrasti na nete) spusti týmto SW xindlom vyhľadávanie správneho ovladača po serveroch na Zemeguli. Určite niečo kóšer vyštrachá. Len sa vopred vzdaj v okne darčeku a bloatware ponúkaný zo strany Iobit, nech sa ti nenacpe bordel v podobe tunítiek do OS.

Skus reinstalit win, alebo najprv aspon odinstalit drivery normalne. A restart. Vypnut antiviry, nainstalit net framework ak su starsie win ci co, a podobne. Skus aj ine verzie driveru z webu nvidia, preistotu. Idealne ale ciste win a potom ovladace chipset, grafika, audio, lan.

P.S. a hlavne najprv odninstalit drivery A RESTART WIN a OPAKOVAT to az kym tam nebudu len genericke ovladace, a potom instalit z webu nvidia.com

Tak asi skusim reinstall toho windowsu
lebo skusal som uz vsetko a nic nevyslo
A ak nepojde tak ju poslem na reklamaciu no len to mal byt ako darcek na vianoce,tak jedine az po....
Čudne ze AMD mi funguje..
P.S. Win by som uz davno reinstaloval len mam tam hry ktore som stahoval dost dlho lebo mam slaby internet ,tak to beriem ako poslednu nadej

to odstraňování přes ddu bohužel občas vede k polomrtvému stavu, nebyl bys tu první. jenže nikdo neví, co tomu předcházelo.
odinstalace starých ovladačů byla ještě se starou kartou (jistě, pokračuje i po restartu), nebo až po výměně?
bodlo by, kdyby to mělo bezproblémovou integrovanou grafiku pro vyčistění pozůstatků staré grafiky, ještě bez osazené nové.

ta vánoční nvidia je tvoje, že dáváš konkurenční kartu do svého pc? skončí tam nebo jen tak zkoušíš?

jinak viz mm, tímto zdravím občasné návštěvníky :beer: