Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem část PCB (5mm) je zalita černou ("zalévací") hmotou

zdravím, je normální, že na mSATA disku je asi 5mm oblast, kde jsou součástky (kondíky, malé IC) zalité částečně a uplně v černé hmotě? Připadá mi, že je to jen u mého kusu – na žádných jiných fotkách (jakože reálných – z ebay a pod, v recenzích)jsem to nenašel tohoto u modelu SSD. Co by to mohlo značit?

Asi cinanovi nieco kvaplo. Ak to ale vypada profesionalne zaliate jak ma byt, tak to moze byt ochrana cohosi na kryptovanie alebo co, ale normalne tam take nebzva. Proti vlhkosti sa chrani normalnym lakom a celoplosne. Nepises konrketny model ani odkial to mas a ani co presne je zaliate kde presne. Neznamena to ale typicky nic.