Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM - mohol by som pridať inakší typ pamäte?

Keď mám PC z 8GB RAM a chcel by som ešte ďalších 8GB a mohol by som tam dať inakší typ pamäte RAM ??
(Bola by iná značka výrobcu, iná frekvencia ako majú predošlé pamäte RAM)??

Změna předmětu, původně: RAM (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

ako majú predošlé pamäte RAM

takže už tam jsou 2 moduly a 1-2 přidáváš.
s rostoucím počtem dimm, vysokým taktem, s rozdíly v organizaci a časování ram roste riziko, že se spolu nesnesou.

ale na obecný dotaz bez typu desky i konkrétních ram nejde přesněji odpovědět.

ina frekvencia je ti naprd ptz vsetky pojdu len na tej najnizsej co je tam strcena.
Vseobecne je mozne pouzit akukolvek znacku, a aj ich miesat. Ale v zavislosti na konkretom modeli CPU a dosky moze zavisiet rozne obmedzenia (napr. na dual rank moduly alebo max frekvenciu pri moc moduloch)