Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost O2 internetu po přechodu na vyšší tarif.

Dobrý den, měl bych dotaz. Dnes mi ráno měnilo O2 tarif na O2 premium 100/10. Změna byla provedena z 50/5. Nyní když zkouším speedtest, tak mám 50/10. Nevíte, proč nešel down vůbec nahoru? Mám ještě počkat, nebo je nějaký problém s přípojkou? Bylo mi řečeno, že s přípojkou možná nedosáhnu na plných 100mb/s, s tím jsem ani tolik nepočítal, protože na webu cetinu mám u své přípojky pořád, že jde do 50mb/s, ale když tu byly O2 proměřovat, tak se prý premium 100/10 vyplatí. Zrychlí se ještě down? Nebo to může nějak blokovat cetin na těch 50mb/s? Přijde mi divné, že by to nešlo byť jen o pár mb nahoru, abych třeba viděl reálnou hranici přípojky. Děkuji všem.

Tak nic, volal jsem do CETINU a ukázalo se, že když oni uvádějí 50mb/s, tak to je max, kolik tu prostě jde, takže buď platit O2 aktiv 50/5 nebo připlatit pouze za lepší upload místo 5 mít 10 s O2 premium. Ach jo.

když tu byly O2 proměřovat, tak se prý premium 100/10 vyplatí.

Tak jestli Ti něco naslibovali a je to stejné,tak bych asi začal pátrat po možnosti zrušení smlouvy a návrat k nižšímu tarifu.Ten upload za vyšší cenu asi nestojí.
Zřejmě technik myslel,že se to vyplatí-ale jenom jim.:-D

Tak vykopu tohoto kostlivce. Abych doplnil původní. Cca za 2-3 dny mi i down šel nahoru na cca 76Mb/s. Což je fajn. ALE, koukám si tak na mapu CETINu a vím, není vždy přesná atp., ale koukám, že sousedi snad všude kolem mě mají možnost až 250Mb/s. Proč sakra ne já? :( (na zrychlujemecesko mám uvedeno 55Mb/s). Volal jsem na CETIN. Prý existuje hodně možných příčin, ale neříkejte mi, že jsem např. napojenej na jinou "větev", když mám sousedy do kola. Navíc jsme všichni připojeni do jednoho předsunutého DSLAMu. Tak jim to říkám a prý si musím objednat technika od providera. Tak volám O2, tam hodinu vysvětluju a pak z ženský vypadne, že mě přepojí na technickou podporu, tam tedy, co nejslušněji, požádám, aby přijel technik, že chci zjistit příčinu. No technik mě poslal prakticky do pr-háje, protože zatím 250Mb/s nenabízejí a přeci nemůžou poslat technika, aby ověřil možnost něčeho, co nemají v nabídce. No byl jsem dost naštvaný, a dnes koukám, že T-Mobile nabízí až 250Mb/s. Asi zase zavolám na O2 a budu trošku tlačit, že konkurence to nabízí atp. to bych tu měl technika do hodiny, úplně to vidím. Ale co si myslíte? Jako kabely by měly být OK a všichni jsem v tom jednom DSALMu. Co mě navíc štve, že všichni sousedi jsou senioři, kteří ani nevědí, co internet je, ale hlavně, že tam mají až 250Mb/s a já potřebují kvůli práci co možná nejlepší internet a furt jsem tu jen na těch cca 75/10, což není strašné, ale chtělo by to více. T-Mobile pak nabízí za 600 myslím 100/25, což by bylo celkem OK nebo těch 250/50 tuším za 800, což by bylo skvělé, ale když tu nemám tu možnost 250, tak nebudu platiti 800 jen za lepší upload :/. Co myslíte? Mám tlačit na O2, ať sem někoho pošle? Prý chystají 250Mb/s, ale až nějak časem.