Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou rychlost připojení zvolit?

Zdravím,

poprvé si budu sama zřizovat vlastní připojení k internetu (domácí internet, nejspíš pevný) a trochu tápu v rychlostech. Co je dobrá investice a co už je zbytečný luxus?
Využití internetu: Facebook, online videa, stahování, MMORPG hry (ty budou předpokládám největší žrout internetu)

Pokud by měl někdo tip i na konkrétního stabilního providera (Hradec Králové), budu vděčná :)

Díky.

Na to se těžko odpovídá, záleží na konkrétní nabídce v konkrétní lokalitě a ceně, kterou jsi ochotna zaplatit.
Jelikož jsi ve větším městě, tak by tam mohla být kabelovka a tam bude škála rychlostí velká. U kabelovky alespoň 40 Mbit, když hodláš často a hodně stahovat, tak alespoň 100Mbit.

Jenže nevím, jakou rychlost si u něj vybrat :D Většina poskytovatelů v okolí má max 50 Mb a mě to nějak přijde málo, ale vlastně netuším, jestli je to málo nebo ne. Zkrátka bych potřebovala nějakou nápovědu, jakou rychlost asi tak člověk s mými potřebami (viz výše) může zužitkovat a kolik už je zbytečně moc.

50 Mbit je pro běžné použití plně dostačující. Ovšem pozor - není 50 jako 50. Dej si pozor na nenápadné slovíčko 50 a zjisti si, jaká je agregace (počet uživatelů, kteří budou v daném okamžiku sdílet vyhrazenou rychlost) případně jaká je nejnižší garantovaná rychlost?

Také si kromě rychlosti prostuduj podmínky smlouvy, např. jestli tam je nějaký závazek, jestli se platí nějaký pronájem za zapůjčení modemu/routeru, jaká je výpovědní lhůta, atd...

Záleží kolik chceš měsíčně platit ... rychlost je jedna věc (leckomu stačí i ta nejnižší). Druhá je objem dat, ne vždy je to neomezené ... což je možná podstatnější. Pokud je tam "pevný", o mobilním neuvažuj.