Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukovka nedetekována po změně hardwaru

Dobrý den, dnes jsem si zakoupil a instaloval do počítače novej procesor (i3-8350K), základovku (Gigabyte Z370 HD3), a RAM (G.Skill Trident-Z). Jenže mi najednou nejde zvukovka (Sound Blaster Zx). Zkoušel jsem vypojit napájecí kabel, všechny audio kabely, Zapojit ji do jinýho PCI-E 1x slotu, dokonce i do 16x, odinstaloval a přeinstalovat driver, ale nic nepomohlo. Když chci teď nainstalovat driver tak to píše, že ten program nenašel žádný podporovaný hardware a ukončí se. Přemýšlím jestli to nemá něco společnýho s počtem dostupných PCI-E linek u nových řad procesorů (kaby lake a coffee lake), což jsem už slyšel x-krát po internetu že jsou celkem omezený. Operační systém mám Win 10 64bit. Všechny MB ovladače i BIOS jsem updatoval s Driver boost programem a i z Gigabyte stránek.
Původní (funkční) hardware byl i5 3450 a MSI z77ma g45 základovka.
V device manageru je jasně rozpoznaný "nějaký" HD audio controller ale s oranžovým trojuhelníkem...

Jsem celkem zoufalý páč to zdaleka není nejlevnější zvukovka a rád bych kdyby fungovala..

Dík

Jo Creative tohle jsem měl taky a zmizla mě najednou z Os ,odinstaloval jsem jí ovšem ovladače už nainstalovat nešli nic nenalezeno,v jiným PCI slotu taky nic pak sem jí hodil do druhého kompu jestli je KO, kde to ale najelo,Creative nikdy více už...Řešil jsem to tady dřív a nevyřešil jedině nějaký alternativní drivery....

minulý rok ho začali zovu vyvíjať,kam to dotiahli dnes,netuším,ale KX project je jeden z mála bezproblémovo fungujúcich záležitostí,samotné creative zvukovky vyžadujú dve rezervované IRQ a tým vytvárajú neuveritelné skryté systémové konflikty,ktoré je často velký problém nejako rozumne vyriešiť

OK tak už jsem to vyřešil. Zjistil jsem že jsem měl pending windows update a podle toho co to udělalo se vším nastavením (totálně překopaná plocha, nefungujících 50% zástupců, GPU zátěž v task manageru atd) tak hádám že jsem zmeškal nějaký velký update... nainstaloval jsem to a hned při zapnutí mi to tu zvukovku rozpoznalo tak jsem zkusil nainstalovat driver a šlo to konečně ;) ugh se mi ulevilo... málem vyhozených 4,5 tisíce...