Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde restartovat ani vypnout notebook

zdravím mám problém s w10 nejde mi vypnout ani restartovat pc, zkoušel jsem už kde co, zajímavé je, že když zapnu safe mode tak restart i vypnutí funguje jak má, ale v normálním režimu ne, myslím si že tam musí běžet nějaký proces který tomu brání ale nevím jak jo najít ...

Zkoušel jsem instalovat vše nutné co bylo zde: https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-probook-470-g2-notebook-pc/6943842, krom tedy zbytečných ovladačů typu hp support assist a podobně, zkrátka chipsety, audio, grafika, driver storage, network, i jsem zkoušel ten jejich ovladač System Default Settings for Windows 10, bohužel bez úspěchu...

jsem téměř přesvědčený, že to bude dělat nějaký ovladač, jelikož v safe mode to jde bez problému ovšem, nemůžu nikde moc najít, které ovladače safemod vypíná. Napadlo mne totiž že bych vyzkoušel jednotlivé ovladače v device manageru povypínat a zjistit, který/é z nich to můžou dělat a potom bych je buď vypnul anebo zkusil stáhnout třeba starší verzi toho ovladače a zjistil jestli je nějaký progress

zakázat: intel me, hp 3d driveguard
když tam není ssd, neinstaloval bych ani intel rapid storage.

po pokusu o vypnutí nebo odeslání příkazu "shutdown -s -f -t 0" se v prohlížeči událostí objeví nějaká odezva/chyba?

v nouzovém režimu neběží akcelerace grafiky a obecně služby cizích výrobců. a samozřejmě obsah "po spuštění". přehled viz: ms autoruns.

to asi ano, ovšem ještě před 2 dny mi vše jelo jak mělo, ale musel jsem udělat čistou instalaci, tak su nabootoval na flashku nejnovější windows, a od té doby to začalo no... aspoň vím, že to není hardwarem, když na ubuntu jede vše ok

hm, takže mi nezbývá než počkat na aktualizaci, za normálních okolností bych přešel na linux, ale jelikož v něm příliš neumím a potřebuju napsat bakalářku, tak se tím nechci zdržovat, takže mi nezbyde než se na nějakou dobu obejít o režim spánku, hibernace a notebook vypínat držením power buttonu :D ještě že ten ssd disk je tak rychlý a načte to za pár vteřin