Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s odpojováním z routeru

Dobrý den,

Koukal jsem jestli tu tenhle problém už byl, ale nenašel jsem žádný přesně odpovídající tomu mému,takže vás chci poprosit o radu s mým routrem.
Když vezmu připojení přes Wi-fi, tak jedu na dvou pásmech (2,4 a 5Ghz). Připojené jsou většinou cca 3-4 telefony (na 2,4Ghz pásmu) a max 2 ntb s konzolí (5Ghz pásmo). Všechno jede v pohodě, tedy až do té doby, než začnu z některého ze zařízení tahat větší objem dat (multiplayer na konzoli, nebo ntb, nebo stahování).
Chvilku to vždycky jede a pak to spadne. Telefony to vykopne z Wi-fi, většinou to píše, že mu router nepřidělí IP adresu, konzoli to vykopne taky, s tou samou hláškou. Jediný ntb mi píše, že je připojený na Wi-fi, bez přístupu k internetu (pomáhá jen restart routeru). Když se připojím přes LAN z routeru, tak to udělá to samé, s tím rozdílem, že to vydrží běžet o trochu déle. Když se připojím na "tvrdo" bez routeru přímo z modemu, tak to běží krásně a stabilně, takže tam problém není. Hledal jsem různě na netu nějaké návody, ale zatím jsem nenarazil na nic, co by tohle vyřešilo, už nějak nevím co si s tím počít, jestli jít reklamovat router, nebo je jen nějaká chyba v nastavení routeru. Kdyžtak, napište co potřebujete vědět o nastavení routeru (se sítěmi moc zkušeností nemám, teprve se to učím, tak nevím jaké informace by pomohli).

Router : https://www.czc.cz/tp-link-td-w9980b/207376/produkt

Prosím, zdržte se poznámek o tom, že ten router je ničemu, to mi v téhle situaci moc nepomůže :)

Především moc děkuji za odpovědi.

jestli mě něco neba, tak tyto připitomělé hlášky tazatelů:

Prosím, zdržte se poznámek o tom, že ten router je ničemu

i přes zhnusení nad takovým komandováním to zkusím:
- wireless security: napevno wpa2 + aes
- wireless channel width: napevno 20 mhz
a pokud to telecom nepoužívá, zakázat ipv6.

ten router vypadá dost nově, u starších zařízení působují problémy s wifi pomalu odcházející napájecí adaptéry.
tady bych to nečekal, i když adsl zařízení schytá po linkách svoje.
pokud v tom místě bývají častější bouřky a výpadky elektřiny, zkusil bych zdroj vyměnit.

jestli je router umístěný kdesi u vchodu bytu a signál od něj se chytá přes 1-2 zdi, může zhoršovat příjem i rušení od souseda na stejném kanálu:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

jinak už mě nic nenapadá.

na jiném kanálu není správná odpověď. wifi vysílání se překrývají, záleží jak až moc a jak sílné je rušení od sousedů vůči tobě.
ty programy to malují graficky a ze screenů se pak dá odhadnout, jestli to vadí.

Existuju dva mozne okruhy problemov.
- odpajanie wifi na zaklade malej kvality signalu, alebo problem s napajanim routra
- ak je wifi stale pripojene a len nejde internet byva problem so zahltenim routra
Riesi sa to lepsim routrom.
V druhom pripade je potrebny router, ktory ma minimalne 128 MB RAM. Exisuje tiez moznost, ze sa nastavia programy, ktore to zahlcuju, ovsem to treba robit v kazdom takom programe a na kazdom pocitaci, telefone, konzole, tablete, notebooku a pod. Jednoduchsie je zohnat lepsi router.