Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - Problém s vyhledávací funkcí / indexací.

Zdravím,

na úvod bych rád napsal, že jsem našel několik vláken týkající se tohoto problému i na tomto serveru, ale nic z toho nepomohlo.

Po čisté instalaci Windows 10 (a náležitých updatů) jsem zjistil že mi nefungují následující součásti systému:

Vyhledávací tlačítko na hlavním panelu - nespustí se.
Nabídka Start - spustí se, ale kdykoliv začnu psát tak nereaguje, tak jako tomu bylo dříve, vše musím hledat manuálně.
Po otevření Nastavení systému Windows - odmítá najít zde vyžadované součásti nastavení.

Zkoušel jsem již nechat Windows automaticky přenastavit indexování, přidat, odebrat, resetovat včetně automatického / opožděného spuštění Windows Search. Nic nepomohlo.

Na tomto serveru jsem nalezl typ že by pomohlo / mělo pomoci ukončení funkce "Hledání" při Správci úloh - ať jsem hledal jak jsem hledal čisté Hledání jsem ve správci úloh neměl vše co má něco společného s hledání a indexací je pouze Windows Search Filter / Indexer / Protocol host. Mnou předpokládané SearchUI jsem nenalezl, i když to má zřejmě návaznost na počeštěné "Hledání".

V čistém zápalu vzteku jsem provedl absolutní reset Windows zpět do továrního nastavení pouze s možností zachování osobních souborů.
Po náběhu systému se tento problém vyskytoval znova.

Zajímavostí může být snad jen to, že v prvních momentech po čisté instalaci Windows neměl s funkcí vyhledávání žádný problém.

Nějáký tip který by mohl být efektivní? (Krom možnosti nepoužívat Windows 10...)

Předem díky za případné odpovědi či pomoc.

Přesně tohle se stane pokud se pokouším vrátit Cortanu.

Add-AppxPackage : Cannot find path 'C:\AppxManifest.xml' because it does not exist.
At line:1 char:97
+ ... fest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manife ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (C:\AppxManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], ItemNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : PathNotFound,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand

Jedine "prešrotovať" nainštalovanú desinu z ISO priamo v gr.prostredí Windows. Stiahni si ISO originál z MS.

Klik na ISO, klik na Setup.exe. Ponechať SW a osobné nastavenia. Po troch reštartoch máš OS ako nový.

Opravia sa Registre, GUI, Apps - C:\Windows\SystemApps\*.* a systémové knihovne.

Nište lepšie na svete ešte nikto nevymyslel.