Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS mi stále detekuje UEFI pro jinou flashku

Ahoj všem,
měl bych menší problém s bootováním z USB flashky.

Mám vytvořenou instalačku na USB pomocí Rufusu s oddílem GPT pro UEFI. Když PC resetuji a vlezu do výběru z čeho chci bootovat, tak tam vidím své HDD a SSD a následně i danou flashku, ovšem jako UEFI tam stále vidím jinou, která i v tu dobu není ani zapojená.

Připojuji Kingston DataTraveler 8GB a píše mi to UEFI: Transcend 4GB .. Zkoušel jsem reset nastavení, vypnout přívod elektriky na nějakou dobu a nic nepomohlo.
Díky za každou radu

Právěže nemám. Jediné co mám v USBčkách zapojené, jsou 2 prodlužky (v jedné je dongle pro myš s klávesnicí) a pak jen skener. USBčko strkám jen zepředu přímo do skříně. Ale je fakt, že si mne nachytal a musel jsem to zkontrolovat :) "Secure BOOT|UEFI" zkusím. Btw. co to vlastně je?

ovšem jako UEFI tam stále vidím jinou, která i v tu dobu není ani zapojená.

Zaujimave. Kazdopadne by som siel normalne do BIOSu a tam v boot sekcii pozrel nastavenie priorit pri bootovani z flashdisku - nastavit tam ako prvy ten Kingston