Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch k routeru

Na Mikrotiku jsou 4 použitelné RJ-45 zásuvky pro LAN. Potřeboval bych (pro pohodlí) jich více, řešením je switch.
Něco ve skříni doma mám, ale to bude asi nějaká stoletá 100Mb šunka. Doporučte mi něco, ne moc drahého (a případně co moc nežere elektřiny). Co třeba toto?
https://www.czc.cz/d-link-dgs-105/103511/produkt

...předpokládám snad správně, že zařízení, připojené k routeru prostřednictvím switche budu moci v RouterOS spravovat úplně stejně, jako by byly připojeny rovnou do něj?

Díky

RB260 je imho zbytocna trosku pokial tam nemas optiku.
Ja by som siel na to inak...uprgadol by som celu siet na Gb a to vymenou brany...tusim 3011 ma uz 10 portov plne Gb a stavajuci ruter premostil len do modu AP. Alebo lacnejsie su tusim 2011, pretoze maju polovicu portov len 100Mb, takze ak mu staci 4-5 portov Gb tak aj toto je volba.

Já mám jeden vstupní bod, nahoře v kanclu - a z něj veden (momentálně nepřipojen) Cat 5 do další místnosti, ale připadá mi zbytečně měnit stávající routerboard. Že bych měl "chytrou domácnost", že by si lednička sama objednávala co koupit, že bych telefonem ovládal termostaty, s tím opravdu nepočítám.

Na telefony si mohu doma zapnout wifi.

V kanclu bych měl do MTiku zapojeny 3x PC, do čtvrté zdířky switch a v něm:
- IP telefon
- TV
- tiskárna (zatím nemám)
- buď jiná místnost nebo NB (nevyužívám momentálně ani jedno)

Myslím, že více portů je pro nás (žijeme tu jen dva lidi) zbytečnost.