Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repeater

Je možné wifi router od tp linku nejako posilniť s wifi repeatrom tak aby sa nezmenila sieť? Resp ako presne funguju repeatre wifi?

Možné to samozřejmě je, ale možná by stálo za to zvážit jiné umístění routeru, zkus se víc rozepsat (kde je umístěn, kolik zařízení se k němu připojuje, parametry sítě, ....).
Repeater funguje jako prodlužovač signálu, nic víc, nic míň. Podmínkou je samozřejmě dobrý signál z routeru.

jak píše kolega: prodlužuje dosah tím, že je zhruba v polovině cesty (ještě kde je rozumný signál) a vysílá ho dál -> na stejném kanálu.
střídá se v příjmu a vysílání, takže degraduje propustnost na polovinu. a pochopitelně se trochu s routerem ruší.

dá se to obejít natažením lan až do tvého pelechu a teprve tam postavit vysílací ap.

Moc sa mi rozpisovat nechce ale mam dost velky rodinny dom a vzhladom na jeho rozlohu sa mi asi v ziadnom pripade nepodarí najst alternstiva na kvalitné pokrytie wifinou celej chalupy (s poschodím) a pozemku okolo.. aktuálne mam router na poschodí v strede chalupy.. a cakam na doporuceny mikrotik.. som zvedavy o co lepsie pokrytie bude mat od tp linku..

máš rodinný dům a nechce se ti ani rozepsat kolik pokrýváš pater, kde je vůči místnostem umístěný router, nejhorší počty zdí v cestě? starší dům/silné zdi?
na dvě patra ve větším baráku budeš dost rád, když vystačíš se dvěma wifi routery/ap.

na repeatery moc nevěřím, ale kup si jich kolik chceš. pak ale nepočítej s rozumným přístupem k domácímu úložišti.
nebo si přes netstress nebo iperf spusť test průchodnosti/stability a ty repeatery zas vyhodíš.

natažení lanky v liště jsi moc dlouho nezvažoval. pro průchod do patra se může hodit schodiště.

místo drátové lanky jdou zdi obejít po stejné fázi přes rozvod elektriky - powerline. ale pozor, v patře nemusí být stejná fáze.

čili možnosti by byly, ale bez informací ...